Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Coraz mniej niewiadomych w składzie Czarnych Katowice

Coraz mniej niewiadomych w składzie Czarnych Katowice

fot. TKKF Czarni Katowice

Beniaminek I ligi, TKKF Czarni Katowice, wykonał kolejne ruchy transferowe. Barw zespołu ze stolicy Śląska nadal bronić będą Kornel Przystał oraz Mateusz Januszewski, natomiast nowym zawodnikiem będzie Bartosz Mariański. Libero przeniósł się do Katowic z Kęczanina Kęty.

Ekipa z Katowic sezon 2014/2015 będzie jeszcze długo wspominać. TKKF Czarni w rozgrywkach II ligi doznali bowiem tylko jednej porażki, natomiast pozostałe spotkania kończyli korzystnym dla siebie rezultatem. Poskutkowało to awansem na zaplecze PlusLigi. Włodarze katowickiego klubu mają wielkie aspiracje, stąd też już w debiutanckim roku gry na pierwszoligowym froncie nie chcą tworzyć zespołu gwarantującego jedynie utrzymanie. Potwierdzeniem tych słów jest na pewno zakontraktowanie rozgrywającego Victorii Wałbrzych, Macieja Fijałka, który ze swoim byłym już klubem zdobył niedawno mistrzostwo I ligi. Drugim bardzo ciekawym nowym graczem został przyjmujący Michał Błoński dysponujący ekstraklasowym doświadczeniem zdobytym w barwach BBTS-u Bielsko-Biała. Oprócz nowych graczy w Katowicach przedłużenie umowy zaakceptował playmaker Łukasz Jurkojć oraz przyjmujący Maciej Naliwajko. W klubie angażu na kolejny sezon nie dostał rozgrywający Łukasz Szablewski, a najprawdopodobniej kibice w hali Szopienice nie obejrzą też Mateusza Szewczyka i Piotra Lisickiego.

W środę działacze z Katowic poinformowali o przedłużeniu umów z kolejną dwójką graczy, którzy przyczynili się do awansu do I ligi. Pierwszym z nich jest Kornel Przystał. W minionym sezonie środkowy był jedną z czołowych postaci swojej drużyny i wielokrotnie pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności. Dla Przystała sezon 2015/2016 będzie już czwartym w klubie z Katowic. Umowę przedłużono również z libero, Mateuszem Januszewskim. Były gracz m.in. GTPS-u Gorzów Wielkopolski, podobnie jak Przystał, był jednym z podstawowych siatkarzy Czarnych. W najważniejszych meczach w turnieju półfinałowym i finałowym był ostoją katowickiej defensywy i dbał o wysoką jakość przyjęcia. W nowych rozgrywkach jego konkurentem do miejsca na parkiecie nie będzie już Michał Skrzeciński – parę libero Januszewski tworzył będzie z ściągniętym z Kęczanina Kęty Bartoszem Mariańskim. Urodzony w 1992 roku siatkarz swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym Olsztynie, gdzie bronił barw AZS-u Indykpolu w Młodej Lidze oraz PlusLidze.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyznźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved