Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Astronomiczna niespodzianka podczas Memoriału Wagnera

Astronomiczna niespodzianka podczas Memoriału Wagnera

fot. archiwum

Do pierwszego meczu rozgrywanego w ramach XIII Memoriału Huberta Wagnera zostały ponad 2 miesiące. Tymczasem pomysłodawca turnieju i szef fundacji tego wybitnego trenera, Jerzy Mróz mówi, że bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, zapowiada też niespodzianki.

Oprócz imprez towarzyszących będzie również niespodzianka związana z Mikołajem Kopernikiem. To będzie wielka gratka dla kibiców i mediów z całego świata – mówi na nieco ponad dwa miesiące przed XIII Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera pomysłodawca i organizator imprezy – Jerzy Mróz. Przypomnijmy, że memoriał często wpisuje się w charakterystyczne miejsca miast-gospodarzy. W Zielonej Górze w 2012 roku odsłonięty został siatkarski Bachusik (figurki Bachusików związanych z różnymi dziedzinami życia są tam rozsiane po całym mieście), a rok temu na Rynku w Krakowie przechodnie mijali kilkanaście flag XII edycji memoriału.

Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera zwraca również uwagę na topniejącą liczbę wolnych miejsc w Arenie Toruń na turniej, który zostanie rozegrany w dniach 22-24 sierpnia (w środę rano na sobotę zostało niecałe 2300 miejsc, na niedzielę – o tysiąc mniej, a na poniedziałek – niecałe 2000). Jerzy Mróz uważa, że to między innymi efekt zmian personalnych w kadrze prowadzonej przez Stephane’a Antigę. – Przyszli nowi zawodnicy, chcą ich ludzie zobaczyć. Toruń, pewnie jak Zielona Góra, zapełni nam halę. Do tego na memoriał przyjeżdżają kibice z całej Polski i spoza jej granic – dodał organizator turnieju. Wspomniany przez Jerzego Mroza X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, rozgrywany w Zielonej Górze, cieszył się podobną popularnością. Na miesiąc przed rozpoczęciem imprezy kupno biletów graniczyło z cudem, a uczestnicy każdego dnia grali przy trybunach szczelnie wypełnionych kibicami.

Jerzy Mróz docenia też znakomitą współpracę z władzami Torunia. – Dla kibiców mają być linie transportu miejskiego dojeżdżające do hali. Władze są z nami, organizatorami memoriału, także na pewno wszystko będzie dobrze – zakończył Jerzy Mróz.Tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera pierwszy raz w historii odbędzie się w Toruniu. W dniach 22-24 sierpnia w Arenie Toruń oprócz mistrzów świata – reprezentacji Polski – rywalizować będą reprezentacje: Francji, Iranu i Japonii.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved