Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Amerykańska multimedalistka zasiliła Impel

Amerykańska multimedalistka zasiliła Impel

fot. archiwum

Impel Wrocław zakontraktował kolejną wielką zawodniczkę. W środę po południu ogłoszono nazwisko siatkarki, która w sezonie 2015/2016 grać będzie w zespole ze stolicy Dolnego Śląska. Jest nią Kristin Hildebrand - reprezentantka Stanów Zjednoczonych.

Kristin Hildebrand to urodzona w Orem jedna z czołowych siatkarek w świecie. Niespełna trzydziestoletnia siatkarka w swoim dorobku ma wiele medali. W swojej karierze reprezentowała kluby z Rosji, Włoch, Azerbejdżanu czy Brazylii. Ostatni sezon spędziła w tureckim Fenerbahçe Stambuł, z którym zdobyła mistrzostwo i puchar kraju. Największe sukcesy świętowała jednak z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Hildebrand jest m.in. złotą medalistą World Grand Prix 2012 czy Pucharu Panamerykańskiego. Ostatnim wielkim sukcesem kadry USA, którego częścią była nowa siatkarka Impelu, jest mistrzostwo świata w piłce siatkowej kobiet z ubiegłego roku.

– Z Impelem łączonych było bardzo wiele nazwisk zawodniczek światowego formatu. Taką udało nam się pozyskać i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Kristin posiada bardzo dobre przyjęcie i świetny atak. Nie bez znaczenia jest też jej upartość na boisku – swoją postawą napędza drużynę do walki – komplementuje nową zawodniczkę prezes zarządu Impel Volleyball – Jacek Grabowski.

Sama Kristin Hildebrand sprawia wrażenie zadowolonej z możliwości gry w Polsce. – Jestem szczęśliwa, że najbliższy sezon spędzę we Wrocławiu – w Polsce. Myślę, że każdy siatkarz i siatkarka marzy, by tu grać. Wiele dobrego usłyszałam o kibicach i organizacji, wiele można było zobaczyć podczas ostatnich mistrzostw świata. Teraz czas na wypróbowanie tego wszystkiego samemu. W dodatku klub zbudował naprawdę świetny zespół i mam nadzieję na medal w Orlen Lidze – mówi nowa siatkarka wrocławskiej ekipy.

Kristin Hilderbrand jest dwunastą zawodniczką, która dołączyła do wrocławskiego klubu przed startującym w październiku sezonem Orlen Ligi. Wcześniej klub potwierdził obecność w składzie między innymi Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Caroliny Costagrande, Mileny Radeckiej, Agaty Sawickiej czy Joanny Kaczor. Trenerem drużyny z Wrocławia został zaś Włoch – Nicola Negro.

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved