Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Alicja Leszek nową środkową ŁKS-u Łódź

Alicja Leszek nową środkową ŁKS-u Łódź

fot. archiwum

Działacze ŁKS-u Commercecon Łódź nie próżnują. Do zespołu dołączyła kolejna siatkarka - Alicja Leszek. Była zawodniczka Ekstrimu Gorlice wypełni jedną lukę po odejściu trzech środkowych ŁKS-u i będzie konkurentką do miejsca w składzie dla Katariny Osadchuk.

ŁKS Commercecon Łódź, który w minionym sezonie po świetnej grze zakończył rozgrywki na 2. miejscu w I lidze kobiet, powoli kompletuje kadrę na kolejny sezon. Działacze wciąż czekają na decyzje PLPS SA, który dopuści ich do rozgrywek ekstraklasy. – Spełniamy wszystkie warunki, będziemy dysponować ciekawym jak na ekstraklasę budżetem oraz składem. Jestem pewien, że poradzimy sobie sportowo i organizacyjnie o wiele lepiej niż kilka drużyn Orlen Ligi mających spore problemy – zapewnia prezes łódzkiego klubu, Hubert Hoffman.

Po udanym sezonie w I lidze kobiet z zespołu odeszło sześć zawodniczek, w tym trzy środkowe bloku. Joanna Sałyga i Karolina Suwińska będą kontynuowały grę poza granicami Polski, Klaudia Gajewska przeniosła się do beniaminka I ligi, AZS-u Politechniki Śląskiej. Już na początku czerwca umowę z ŁKS-em podpisała środkowa reprezentacji Australii, Katarina Osadchuk. Dziś wiadomo, że kolejną środkową bloku w łódzkim zespole będzie 24-letnia Alicja Leszek.

Zawodniczka ta swoją karierę rozpoczynała w szczecińskich klubach Piast i UKS Osiemnastka. Przez niemal trzy lata była zawodniczką RSMS-u Police, gdzie zadebiutowała w II lidze kobiet. Następnie na dwa sezony przeniosła się do krakowskiej Wisły, z którą trzy lata temu wywalczyła awans do I ligi. Potem mierząca 190 cm wzrostu zawodniczka przeniosła się do Jedynki Tarnów, a poprzedni, bardzo udany sezon spędziła w barwach pierwszoligowego Ekstrimu Gorlice, zajmując wraz ze swoim zespołem 5. miejsce w rozgrywkach.

Niewykluczone, że do zespołu ŁKS-u dołączy jeszcze jedna siatkarka grająca na tej pozycji. Na środku bloku może również występować Izabela Wasiak, dla której będzie to już trzeci sezon w zespole ŁKS-u.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved