Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra odkryła kolejne karty – Marcin Janusz wraca do zespołu

Skra odkryła kolejne karty – Marcin Janusz wraca do zespołu

fot. Cezary Makarewicz

Po trzech latach spędzonych na wypożyczeniu Marcin Janusz ponownie będzie bronił barw PGE Skry Bełchatów. W szeregach brązowych medalistów PlusLigi w roli drugiego rozgrywającego zastąpi Aleksę Brdjovicia.

20-letni Marcin Janusz wraca do Bełchatowa po dwóch sezonach spędzonych w AZS-ie Częstochowa i rocznym pobycie w Effectorze Kielce. Zadebiutował on w barwach pierwszej drużyny PGE Skry w marcu 2012 roku, w pokazowym meczu z Jastrzębskim Węglem jako niespełna 18-latek.

Siatkarz urodzony w Nowym Sączu przeszedł do bełchatowskiego klubu z rodzinnego Dunajca Nowy Sącz w 2011 roku i związany był głównie z zespołem Młodej Ligi. Wraz z kolegami z młodzieżowej drużyny PGE Skry zdobył w sezonie 2011/2012 wicemistrzostwo Młodej Ligi.

Jeden z najbardziej utalentowanych rozgrywających młodego pokolenia szybko zbierał kolejne pochwały. Koordynator rozgrywek, były selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Wspaniały, swego czasu uznał go najlepszym rozgrywającym ligi. W jej rozgrywkach należał do wyróżniających się zawodników, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski kadetów oraz juniorów i występami w mistrzostwach Europy. Janusz wraz z juniorami EKS-u Skry Bełchatów zajął również czwarte miejsce w finale mistrzostw Polski w 2013 roku – było to dla klubu najlepsze osiągnięcie od sezonu 2008/2009.W zakończonym niedawno sezonie wystąpił w 32 spotkaniach Effectora Kielce, w których zdobył 30 punktów (10 asów i 20 bloków). Dobre występy zostały dostrzeżone przez Stéphane’a Antigę, który w lutym zaprosił zawodnika na konsultacje kadry narodowej. Rozgrywający podpisał umowę ze Skrą na rok z możliwością przedłużenia. Będzie on zmiennikiem argentyńskiego gracza, Nicolása Uriarte.

W ostatnim czasie do zespołu z Bełchatowa dołączył także Robert Milczarek. Z brązowymi medalistami mistrzostw Polski pożegnali się natomiast wspomniany wcześniej Aleksa Brdjović (Gazprom Surgut), Wojciech Włodarczyk (Cuprum Lubin), Ferdinand Tille (TSV Herrsching) oraz Maciej Muzaj.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

 

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved