Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polscy reprezentanci już są w Baku

Polscy reprezentanci już są w Baku

fot. Joanna Skólimowska

Pierwsza grupa polskich sportowców zgłoszonych do udziału w igrzyskach europejskich jest już na miejscu ich rozgrywania. W tej ekipie są też siatkarki i siatkarze. - Obecnie wszystko kręci się wokół Baku - przyznał gracz biało-czerwonych, Bartłomiej Grzechnik.

W poniedziałek w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie biało-czerwone siatkarskie ekipy odebrały nominacje i złożyły przysięgę, którą w imieniu sportowców odczytał Artur Szalpuk, przyjmujący polskiej drużyny.

– Myślę, że najwięcej emocji towarzyszy nam w chwili, w której dowiadujemy się o powołaniu do kadry narodowej, teraz było ich troszeczkę mniej, chociaż nie uważam, żeby złożenie przysięgi było tylko czystą formalnością – powiedział środkowy Czarnych Radom, Bartłomiej Grzechnik. Zawodnicy nie obawiają się problemów z aklimatyzacją czy zmianą strefy czasowej. – Grałem już w reprezentacji Polski juniorów, dlatego jestem przyzwyczajony do dalekich lotów i nie mam z nimi problemów – tłumaczył zawodnik.

Siatkarze z pewnością mają o co walczyć. Przypomnijmy, że męska reprezentacja zdobyła złoty medal FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Kowala stoi przed szansą powrotu do kraju z tytułem mistrza igrzysk europejskich. – Nie podchodzimy do tego w ten sposób, że chcemy udowodnić coś starszym kolegom. Moim zdaniem każdy z nas przed samym sobą chce pokazać, na co go stać i co potrafi zagrać. Gra w kadrze narodowej to zaszczyt, dlatego na treningach i w trakcie meczów wszyscy dają z siebie 120 procent, by zaprezentować się z jak najlepszej strony – dodał 22-latek.Pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych będzie reprezentacja Francji, teoretycznie najsilniejszy rywal w grupie A. – Cieszę się, że na początek zagramy z najgroźniejszym rywalem. Uważam, że będzie to dobre przetarcie – zaznaczył Grzechnik. Spotkanie to zaplanowano na 14 czerwca o godzinie 19:00.

Po powrocie z igrzysk europejskich kadra Andrzeja Kowala weźmie udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej, lecz na razie koncentruje się na nadchodzącej imprezie. – Obecnie wszystko kręci się wokół Baku, na razie nie wybiegamy tak daleko w przyszłość – zakończył środkowy biało-czerwonych.

Skład reprezentacji Polski kobiet na igrzyska europejskie w Baku:

Atakująca: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Zaroślińska, Anna Miros
Rozgrywająca: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz
Środkowa: Maja Tokarska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Agnieszka Kąkolewska, Sylwia Pycia
Przyjmująca: Anna Werblińska, Natalia Kurnikowska, Daria Paszek
Libero: Agata Sawicka, Agata Durajczyk

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na igrzyska europejskie w Baku:

Atakujący: Dawid Konarski, Szymon Romać
Rozgrywający:
Paweł Woicki, Michał Kędzierski
Przyjmujący:
Wojciech Ferens, Aleksander Śliwka, Adrian Buchowski, Artur Szalpuk
Środkowi:
Bartłomiej Grzechnik, Dawid Dryja, Grzegorz Kosok, Jan Nowakowski
Libero: Damian Wojtaszek, Adam Kowalski

 

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved