Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Odeszła od nas rok temu…

Odeszła od nas rok temu…

fot. Andrzej Wojciechowski

Nikt inny nie umiał sobie tak szybko zjednywać ludzi. Ta łatwość nawiązywania kontaktów i niepowtarzalny uśmiech pozostaną na zawsze w pamięci całego środowiska siatkarskiego. Rok temu odeszła od nas na zawsze. Niezastąpiona - Michalina Tarkowska.

Dołączyła do grona redakcyjnego Strefy Siatkówki w 2010 roku. Niepozorna, mała wzrostem, ale wielka sercem. Z zasobem informacji o ulubionej dyscyplinie sportu – siatkówce, jakim nie dysponował nikt w naszej redakcji. Zwłaszcza informacji o ukochanych Włochach. Te dwa słowa – siatkówka i Włosi połączone ze sobą już zawsze każdemu z nas będą kojarzyć się tylko z Misią.

Poznałem Michalinę podczas pracy z reprezentacją Polski. Tym, co uderzyło mnie w pierwszej chwili, był jej uśmiech i młody wiek – opowiada włoski szkoleniowiec Trefla Gdańsk, Andrea Anastasi.Zawsze odpowiadałem na jej pytania z wielką przyjemnością. Mogę powiedzieć, że staliśmy się przyjaciółmi, a jej pasja, jaką darzyła reprezentację Polski, była wręcz zaraźliwa.

To była jej miłość. Potrafiła godzinami opowiadać o siatkówce. A gdy opowiadała, jej twarz promieniała, a oczy rozświetlał blask radości. Nikt tak nie potrafił mówić jak Misia. Od samego początku zjednała nas sobie. Miała niesamowitą zdolność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Zawładnęła naszymi sercami. Bo ona – co zawsze podkreślała – kochała nas. A my – kochaliśmy ją. Nie, nie kochaliśmy. My nadal ją kochamy.Po raz ostatni spotkaliśmy się w Bolonii, podczas finałów Pucharu Włoch. Dużo rozmawialiśmy o jej doświadczeniu z pobytu we Włoszech. Moje serce pękło, gdy dowiedziałem się o jej wypadku. Noszę ze sobą jej uśmiech – wspomina Misię trener Anastasi. – Michalina… Bardzo nam jej brakuje – dodaje Andrea Giani, szkoleniowiec Calzedonii Werona i reprezentacji Słowenii. – Tęsknię za jej pasją, za mailami, w których pisała mi, że widziała, jak gramy. Tęsknię za nią.

Napisała dla Strefy Siatkówki 1243 artykuły. Studiowała, pracowała, uczyła się języków obcych – włoskiego, portugalskiego – i jeszcze znajdowała czas na to, aby pisać o siatkówce. Zostawiła nas tak niespodziewanie. Zbyt szybko. Zdecydowanie za szybko. Tęsknimy za tym niepowtarzalnym uśmiechem. Za radością życia, którą nieustannie nas zarażała. Za jej nieustającym optymizmem.

Za każdym razem kiedy Michalina robiła ze mną wywiad, była bardzo miła i sympatyczna. Zawsze otwarta i uśmiechnięta. Jeśli ją o coś poprosiłem, to załatwiała to bez problemu. I na odwrót było tak samo – wspomina Piotr Cichocki, zawodnik Pekpolu Ostrołęka. To z nim Misia przeprowadziła swój ostatni wywiad. – Znałem ją krótko, ale miałem z nią bardzo dobry kontakt. Do dziś jestem w szoku, że już jej z nami nie ma.

Nie ma chyba w Polsce hali, której by nie odwiedziła. Często jechała na drugi koniec Polski, aby obejrzeć mecz i przeprowadzić wywiady z zawodnikami. Zdarzyło się, że będąc we Włoszech, poleciała na trzy dni do Popradu. Tylko po to, aby obejrzeć turniej z udziałem Słowaków. Obok Włochów to druga zagraniczna reprezentacja, którą darzyła sporą sympatią.

Śmierć zawsze sprawia ból, zwłaszcza gdy mówimy o tak młodej osobie, jaką była Michalina. Była wyjątkowa. Zawsze uśmiechnięta, pełna pasji do pracy – opowiada reprezentant Słowacji, Emanuel Kohut.Rozmowa z nią zawsze była przyjemnością. Szanowała swoich rozmówców i za każdym razem była znakomicie przygotowana. Miała tylko dobre pytania. To bardzo niesprawiedliwe, że nie ma jej już z nami. Bardzo za nią tęsknimy.

Jej teksty – zawsze nienaganne, perfekcyjne, tak lubiane przez czytelników. W ciągu tych czterech lat nie pamiętamy, aby choć jeden, jedyny raz ktoś zwrócił uwagę na coś, co trzeba było poprawić. Była doskonała we wszystkim, co robiła.

Zostaną z nami wspomnienia, filmy, zdjęcia i jej 1243 artykuły. W naszej redakcji zostanie z nami na zawsze, bo miejsca po niej nie da się zapełnić. Ono, jak i nasze serca zawsze będą należały do niej.

Odeszłaś tak szybko, Misiu. Za szybko. Zdecydowanie zbyt młodo.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved