Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Emilia Mucha w BKS-ie Aluprofie Bielsko-Biała

Emilia Mucha w BKS-ie Aluprofie Bielsko-Biała

fot. Łukasz Krzywański

Po zajęciu 8. lokaty w sezonie 2014/2015 przed BKS-em Bielsko-Biała wielkie zmiany - do tej pory klub opuściło sześć zawodniczek i trenerzy. Jak poinformowali włodarze drużyny, do zespołu dołączyła właśnie Emilia Mucha.

22-letnia Emilia Mucha swoją karierę rozpoczynała w Sparcie Warszawa. W 2010 roku przeniosła się do Bydgoszczy, gdzie przez jeden sezon grała w drugim zespole Pałacu, a następnie do 2013 roku w pierwszej drużynie klubu znad Brdy. Kolejnym teamem Muchy był Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, natomiast ostatni sezon nowa siatkarka BKS-u Aluprofu spędziła w Developresie SkyRes Rzeszów.

Do sukcesów 22-letniej zawodniczki pochodzącej z Garwolina trzeba zaliczyć trzy mistrzostwa Polski kadetek, złoty, srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski juniorek, a także medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Miniony sezon siatkarka ta powinna wspominać dobrze pomimo przedostatniej pozycji swojego teamu w Orlen Lidze – znalazła się na 11. miejscu najlepiej przyjmujących (29,34 procent efektywności zagrań), wystąpiła w stu setach, zdobywając 288 oczek. O miejsce w składzie powalczy z innymi młodymi ogniwami bialskiej ekipy – Natalią Strózik oraz Koletą Łyszkiewicz.

Do tej pory z klubem ze stolicy Podbeskidzia pożegnało się sześć zawodniczek: Heike Beier (Budowlani Łódź), Lucie Muhlsteinova, Dorota Wilk, Elżbieta Klein, Sylwia Pelc (zespół z Muszyny) oraz Karolina Piśla (Impel Wrocław). Ponadto w przyszłym sezonie w bialskich barwach nie zobaczymy także trenera Leszka Rusa oraz jego współpracownika Marcina Owczarskiego. Kontrakty z BKS-em podpisali natomiast Emanuele Sbano (Sigel Pallavolo Marsala), który zajmie się szkoleniem siatkarek, Nikola Radosova (SC Poczdam), Aleksandra Pasznik (Ekstrim Gorlice) oraz Yael Castiglione (Rio do Sul Volei), której transfer tytułowany jest jednym z najgłośniejszych w Orlen Lidze.Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved