Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwaj nowi środkowi w APP Krispolu Września

Dwaj nowi środkowi w APP Krispolu Września

fot. archiwum

Trwa budowa składu APP Krispolu Września na nowy sezon. W wielkopolskim klubie pojawiło się dwóch nowych środkowych. Ponadto dziś odbędzie się trening prowadzony przez Sławomira Gerymskiego, na którym testowani będą nowi zawodnicy.

Przypomnijmy, że wcześniej informowaliśmy już o tym, że w Krispolu na kolejny sezon zostają: Marcin Iglewski, Mateusz Jasiński i Damian Dobosz. Do nich dołączyło trzech nowych graczy – Bartosz Zrajkowski, Mateusz Kamiński i Łukasz Karpiewski. Ci dwaj ostatni miniony sezon spędzili w Victorii PWSZ Wałbrzych. Okazało się jednak, że to nie koniec przenosin z Dolnego Śląska do Wrześni, gdyż podobny kierunek obrał Arkadiusz Olczyk. Ten 25-letni środkowy na szersze siatkarskie wody wypłynął w Victorii, stając się jej podstawowym zawodnikiem i zdobywając z nią mistrzostwo Krispol I Ligi. Wcześniej mierzący 202 cm wzrostu zawodnik występował w Olavii Oława, Rośku Syców, KS-ie Milicz i Młodziku Bystrzyca Oławska.

Kolejnym środkowym, który związał się z klubem z Wrześni, został Moustapha M’Baye. To 23-letni zawodnik, który dotychczasową karierę kontynuował w Lotosie Treflu Gdańsk, grając w jego barwach zarówno w rozgrywkach młodzieżowych, Młodej Lidze, jak i PlusLidze. Jednak nie miał zbyt wielu szans na pokazanie się w elicie. Duża konkurencja w gdańskim zespole na środku siatki spowodowała, że często nie mieścił się nawet w meczowej dwunastce, a na parkiecie pojawił się jedynie w jednym spotkaniu. W Krispolu będzie miał zdecydowanie większą możliwość na grę w podstawowym składzie, dalszy rozwój i zbieranie cennego doświadczenia boiskowego.

Dziś we Wrześni odbędzie się także trening, na którym Sławomir Gerymski będzie testował młodych zawodników zainteresowanych grą w APP Krispolu. Na zajęciach pojawią się wychowankowie KPS-u Progress (Bartosz Adamski, Robert Brzóstowicz, Wiktor Matuszak, Maciej Kurek), ale również gracze, którzy występowali ostatnio w II lidze oraz Młodej Lidze. Wśród nich można wymienić chociażby Michała Torzewskiego, Błażeja Szymeczko, Łukasza Ożarskiego, Filipa Bieguna, Alexa Strube, Mateusza Bogusa, Michała Gorzenia, Aleksandra Łyczaka i Adama Banasiaka. Być może któryś z nich znajdzie się w drużynie prowadzonej przez trenera Gerymskiego, który przecież bardzo lubi pracować z młodzieżą.Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved