Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sporo zmian w Stali – trwają poszukiwania nowych graczy

Sporo zmian w Stali – trwają poszukiwania nowych graczy

fot. archiwum

Trwa przebudowa Stali AZS PWSZ Nysa. Wszystko wskazuje na to, że zostanie w niej tylko 3 lub 4 zawodników. Działacze prowadzą także negocjacje z nowymi siatkarzami, którzy mieliby zagrać w niej w kolejnych rozgrywkach.

Po bardzo udanym minionym sezonie w wykonaniu Stali AZS PWSZ Nysa, w którym wywalczyła wicemistrzostwo Krispol I Ligi, zanosi się w niej na spore przetasowania w składzie. Część jej zawodników została dostrzeżona przez kluby z elity i już podpisała albo podpisze z nimi kontrakty, część graczy nadal występowała będzie na zapleczu PlusLigi, ale w innych klubach, a z niektórych zawodników zrezygnował trener Bułkowski. I tak pewne jest, że w zespole z Opolszczyzny zostaną: Dawid Bułkowski, Mateusz Biernat i Bartłomiej Dzikowicz. Być może na taki ruch zdecyduje się również Mateusz Nożewski. Pozostali zawodnicy pożegnali się ze Stalą: Patryk Szczurek, Mateusz Piotrowski, Tomasz Kalembka, Michał Makowski, Szymon Biniek, Kamil Długosz, Bartosz Rafalik.

Obecnie nyscy działacze prowadzą rozmowy z zawodnikami, którzy mieliby zasilić ekipę z Opolszczyzny w trwającym okienku transferowym. Negocjacje trwają między innymi z Piotrem Łuką, który już wcześniej występował w barwach Stali, a dzięki zebranemu doświadczeniu przez lata gry w siatkówkę z pewnością mógłby stanowić jeden z filarów drużyny prowadzonej przez trenera Bułkowskiego. Trwają także rozmowy z Maciejem Kusajem. To 27-letni rozgrywający, który ostatnie sezony spędził za granicą, grając w lidze belgijskiej i fińskiej, a wcześniej występował między innymi w BBTS-ie Bielsko-Biała. Włodarze wicemistrza Krispol I Ligi chętnie widzieliby także w swoich szeregach dwóch zawodników, którzy ostatnio reprezentowali barwy AZS-u Częstochowa – Patryka Napiórkowskiego (atakujący) oraz Jakuba Macyrę (środkowego). Być może do nyskiego zespołu dołączą także Piotr Hernik, młody atakujący, który ostatnie dwa sezony spędził w Gwardii Wrocław) oraz Piotr Badura (utalentowany środkowy Skry Bełchatów).

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligiźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved