Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Przegrane sparingi Słowaków, Niemcy za mocni

Przegrane sparingi Słowaków, Niemcy za mocni

fot. archiwum

Po spotkaniach sparingowych z reprezentacją Turcji Słowacy na ostatniej prostej przed LŚ sprawdzali się w konfrontacji z brązowymi medalistami mistrzostw świata. Rozegrano trzy spotkania, we wszystkich lepsi okazali się podopieczni Vitala Heynena.

O ile w konfrontacji z odmłodzoną reprezentacją Turcji podopieczni Flavio Gulinellego wyszli na plus, o tyle mecze z brązowymi medalistami zeszłorocznych mistrzostw świata były zdecydowanie trudniejsze. Dla obu reprezentacji mecze kontrolne były okazją do ostatnich szlifów przed ważnymi imprezami rangi międzynarodowej. Słowacy już w najbliższy weekend w Meksyku rozpoczną rywalizację w Lidze Światowej, Niemcy natomiast przygotowują się do igrzysk europejskich w Baku. Rozegrano trzy mecze, niezależnie od wyników początkowych setów szkoleniowcy umówili się na rozegranie co najmniej czterech partii w poszczególnych spotkaniach. O ile pierwsze dwa starcia rozgrywane były pod dyktando gospodarzy, również w dodatkowych setach triumfowali zawodnicy Vitala Heynena, o tyle trzeci mecz był bardziej wyrównany, a triumfatora wyłonił dopiero tie-break, rozstrzygany na przewagi.

Przy sporych rotacjach składem w pierwszym meczu trener naszych południowych sąsiadów postawił na sprawdzony skład, bazując na doświadczonych zawodnikach. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Matej Paták, dobrze do gry wprowadził się Hornik. Niemców do triumfu poprowadził natomiast Jochen Schöps. Co ważne, po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do gry wraca Denis Kaliberda. Nominalny przyjmujący reprezentacji Niemiec tym razem wystąpił w roli libero (w dwóch pierwszych meczach). O ile początkowe partie pierwszego meczu były dość jednostronne, o tyle dodatkowy, czwarty set rozstrzygał się na przewagi. Drugiego dnia rywalizacji obaj szkoleniowcy przebudowali składy, po słowackiej stronie siatki najważniejsza była zmiana rozgrywającego – Masnego zastąpił Skladany. W szeregach Niemców w wyjściowym składzie mecz rozpoczął Höhne i to właśnie zdobywca 20 oczek był najpewniejszym punktem swojego zespołu. Słowacy w ataku mogli liczyć na Milana Bencza, chociaż atakujący naszych południowych sąsiadów dopiero w niedzielę pokazał pełnię swoich możliwości. Jednak w ostatnim spotkaniu słowacko-niemieckiej batalii nawet 32 oczka Milana Bencza nie uchroniły ekipy Flavio Gulinellego od porażki. W tym meczu Vital Heynen zdecydował się dać szansę Kaliberdzie na jego nominalnej pozycji, przyjmujący brązowych medalistów mistrzostw świata nie wrócił jednak do pełni sił, kończąc mecz z dorobkiem 6 punktów. Finalnie po pięciu setach sparingi z kompletem zwycięstw zakończyli gospodarze.

Na tym obie ekipy zakończyły okres przygotowawczy, Słowacy wyruszyli w podróż do Meksyku, przed reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów rywalizacja w Baku.Niemcy – Słowacja 3:0
(25:18, 25:22, 25:16)
Dodatkowy 4. set: 37:35

Składy zespołów:
Niemcy: Strohbach (13), Andrei (7), Schöps (14), Fromm (12), Böhme (5), Kampa (3), Kaliberda (libero) oraz Kühner (5), Westphal (7), Zimmermann, Steinke (4), Pompe i Höhne (9)
Słowacja: Masný (1), Bencz (11), Ogurčák (6), Červeň (7), Paták (13), Kohút (10), Kubš (libero) oraz Skladaný (1), Horník (14), M. Sopko (4), Palgut i Ondrovič (1)

Niemcy – Słowacja 3:1
(23:25, 27:25, 25:18, 25:21)

Składy zespołów:
Niemcy: Broshog (11), Kühner (2), Höhne (20), Andrei (8), Steinke (11), Westphal (7), Kaliberda (libero) oraz Strohbach (13), Fromm (1), Zimmermann (5) i Pompe (5)
Słowacja: Skladaný (1), Bencz (14), M. Sopko (12), Kašper (2), Paták (6), Kohút (11), Kubš (libero) oraz Ogurčák (12), Horník (7), A. Patúc (4), Palgut, Ondrovič (2) i Červeň (2)

Niemcy – Słowacja 3:2
(25:18, 25:13, 14:25, 21:25, 17:15)

Składy zespołów:
Niemcy: Kaliberda (6), Broshog (9), Schöps (11), Fromm (10), Böhme (13), Kampa (1), Höhne (libero) oraz Strohbach (9), Kühner (2), Steinke (4), Zimmermann (1) i Pompe (3)
Słowacja: Masný (3), M. Sopko st. (9), Kašper (8), Bencz (32), Paták (14), Kohút (7), Kubš (libero) oraz Ogurčák (3) i Palgut

 

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved