Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Halaba zawodnikiem warszawskiej Politechniki

Paweł Halaba zawodnikiem warszawskiej Politechniki

AZS Politechnika Warszawska ma kolejnego nowego zawodnika. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, w przyszłym sezonie barw stołecznych inżynierów będzie bronił reprezentant Polski juniorów, przyjmujący Paweł Halaba.

20-letni Paweł Halaba to wychowanek stołecznego Metra Warszawa, z którym w 2013 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. W minionym sezonie zaś zadebiutował w seniorskich rozgrywkach jako zawodnik pierwszoligowego AGH AZS Kraków. Z zespołem zajął co prawda ostatecznie 12. miejsce w tabeli Krispol I Ligi, ale sezon może zaliczyć do udanych. Młody przyjmujący dobrze zaprezentował się zwłaszcza w grudniowym spotkaniu Pucharu Polski z Asseco Resovią Rzeszów. Zespół z Krakowa przegrał z rzeszowianami 0:3, ale Halaba był wówczas wyróżniającym się zawodnikiem. Zaowocowało to późniejszym powołaniem go przez Andrzeja Kowala do szerokiego składu kadry B reprezentacji Polski. W maju wraz z prowadzoną przez Jakuba Bednaruka reprezentacją juniorów Halaba wywalczył również awans do mistrzostw świata w Meksyku.