Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Opolski SMS zmienia nazwę

Opolski SMS zmienia nazwę

fot. archiwum

Pod nazwą Uniwersytet Opolski/SMS LO2 Opole występować będzie w następnym sezonie seniorski zespół siatkarski z Opola. W poniedziałek w Sali Plafonowej Uniwersytetu Opolskiego podpisane zostało porozumienie między uczelnią a klubem.

Chcemy mocnej siatkówki kobiecej na uczelni i do tego będziemy dążyć. Ten podpis jest początkiem budowania świetnie zorganizowanego klubu, którego podstawy już mamy. Zrobimy, co w naszej mocy, by zbudować drużynę na miarę awansu do I ligi – powiedział prorektor prof. dr hab. Marek Masnyk, który podpisał dokument w imieniu uczelni. Podkreślił przy tym, że współpraca między klubem a uniwersytetem ma wyrażać się między innymi w zapewnieniu jak najlepszych warunków rozwoju młodych siatkarek, możliwości łączenia treningów ze studiami. A przypomnijmy, że SMS od początku swojej ligowej przygody opiera swój skład na wychowankach i zawodniczkach z województwa opolskiego. W minionym sezonie w składzie znalazły się cztery wychowanki, a do tego trzy zawodniczki z regionu.

Ważnym punktem tego porozumienia jest to, że będziemy mieli bardzo silnego partnera, co też da nam większe przebicie pod względem pozyskiwania kolejnych sponsorów – dodał prezes SMS-u Jan Piotrowski. Obecnie większość zawodniczek wyraziło chęć pozostania w zespole. Jednak ostateczny jego kształt zależeć będzie od budżetu. Aktualnie prowadzone są prace mające na celu pozyskanie środków finansowych na nowy sezon.

Sezon 2016/2017 przynieść ma kolejne zmiany organizacyjne. Od tego bowiem sezonu zespół ma występować już pod nazwą AZS Uniwersytet Opolski.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved