Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Oczko i Żuk przedłużyli kontrakty z MKS-em Będzin

Oczko i Żuk przedłużyli kontrakty z MKS-em Będzin

fot. archiwum

Po sezonie 2014/2015 spora grupa zawodników pożegnała się z MKS-em Będzin, ale są i tacy, którzy nadal będą występowali w tym klubie. Do nich można zaliczyć Michała Żuka i Jakuba Oczko. Obaj ci siatkarze przedłużyli kontrakty z będzińskim zespołem.

Po ostatnim sezonie z MKS-em Będzin pożegnało się sześciu zawodników. Na razie klub zakontraktował dwóch nowych siatkarzy – Mateusza Piotrowskiego i Bartosza Kaczmarka. Trwają rozmowy z kolejnymi kandydatami do gry w tygrysich barwach. Negocjacje toczą się również z zawodnikami, którzy wcześniej grali już w MKS-ie. Do porozumienia udało się dojść z Michałem Żukiem i Jakubem Oczko, dzięki czemu obaj ci gracze wciąż będą występowali w zespole z Będzina.

Oczko to 34-letni rozgrywający, który dołączył do będzińskiego klubu 2 lata temu. W zakończonym sezonie został nagrodzony dwoma statuetkami MVP, w tym jedną za ostatni mecz play-off z Effectorem Kielce, który przypieczętował 11. miejsce MKS-u w rozgrywkach PlusLigi. – Bardzo się cieszę, że mogę dalej reprezentować barwy będzińskiego klubu. Dobrze się tutaj czuję, w Będzinie zawsze był dobry klimat do grania w siatkówkę. Mam dużą nadzieję, że następny sezon w moim wykonaniu będzie lepszy od poprzedniego i do tego będę dążył. Liczę, że wspólnie z trenerem i nowymi zawodnikami stworzymy kolektyw, zarówno na boisku, jak i poza nim – podkreślił Oczko.

Żuk to 30-letni przyjmujący, który razem z Kubą przeniósł się do Będzina 2 lata temu, opuszczając zespół Cuprum Lubin. W trakcie tych dwóch lat przyzwyczaił do swojej mocnej zagrywki, dobrego przyjęcia i skutecznego wykorzystywania rąk blokujących w ataku. – To będzie już trzeci sezon, w którym będę reprezentował barwy klubu z Będzina. To w Zagłębiu Dąbrowskim zaczynałem swoją przygodę z siatkówką, dlatego tym bardziej się cieszę, że to właśnie tutaj będę grał. Klub przedstawił bardzo ciekawe plany rozwojowe i jestem bardzo zadowolony, że mogę być częścią tego przedsięwzięcia – podkreślił zawodnik.Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, mksbanimex.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved