Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowy atakujący w KPS-ie Siedlce

Nowy atakujący w KPS-ie Siedlce

fot. archiwum

Kolejny transfer na horyzoncie siedleckiej drużyny. Jak poinformował klub, nowym atakującym KPS-u został 24-letni siedlczanin Mateusz Ogrodniczuk, który w minionym sezonie występował w UMKS-ie Kęczaninie Kęty.

Mateusz Ogrodniczuk to urodzony w 1991 roku, mierzący 195 centymetrów wzrostu atakujący. Swoją karierę rozpoczął w czwartoligowym klubie Global Village Mokobody, w którym spędził trzy sezony. W 2013 roku trafił do młodzieżowej drużyny BBTS-u Bielsko-Biała, która występuje w Młodej Lidze. Siatkarz świetnie prezentował się na swojej pozycji, a po udanym sezonie został czwartym najlepszym zawodnikiem rozgrywek. W rozegranych 26 meczach mógł pochwalić się 369 zdobytymi punktami. Doskonała forma zawodnika i jego umiejętności sprawiły, że był on uczestnikiem zajęć i meczów kontrolnych seniorskiej drużyny z Bielska-Białej. Przed sezonem 2014/2015 przeniósł się z BBTS-u do pierwszoligowego UMKS-u Kęczanina Kęty. Siedleccy kibice zapamiętali go z meczu 24. kolejki, kiedy to w Siedlcach KPS rywalizował z Kęczaninem. Co prawda górą w tym pojedynku był KPS, ale Mateusz Ogrodniczuk zaprezentował się z pozytywnej strony, co zostało zauważone przez trenerów i działaczy siedleckiego klubu.

Mogę otwarcie powiedzieć że spełniło się jedno z moich marzeń – granie właśnie w KPS-ie. Dwa lata spędziłem w Bielsku-Białej oraz w Kętach, szlifując swoje umiejętności właśnie po to, aby w końcu zostać zauważonym przez władze siedleckiej siatkówki – mówi o swoim transferze zawodnik. – Wiele osób pytało się mnie, jak to się dzieje, że jestem z Siedlec, a muszę grać w tej samej lidze w innym mieście. Odpowiadałem, że KPS to marka i nie mogą sobie pozwolić na mniej doświadczonego gracza. Dlatego właśnie mam nadzieję, że nadszedł już ten czas i że jestem w stanie spełnić oczekiwania kibiców oraz władz klubu – dodaje.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi Mźródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved