Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Holenderskie wzmocnienie AZS-u Olsztyn

Holenderskie wzmocnienie AZS-u Olsztyn

fot. archiwum

Działacze olsztyńskiego Indykpolu AZS zdecydowanie nie śpią. W tym oknie transferowym do zespołu przybyło już sześciu nowych zawodników, a to jeszcze nie koniec. Nową twarzą w zespole z Warmii będzie reprezentacyjny środkowy Oranje, Thomas Koelewijn.

Po bardzo udanym sezonie 2013/2014 kibice olsztyńskiego AZS-u ostrzyli sobie zęby co najmniej na powtórzenie wysokiej piątej lokaty. Boisko zburzyło jednak te marzenia i ostatecznie akademicy z Olsztyna musieli zadowolić się miejscem w dolnej połowie tabeli. Słabszy wynik sportowy spotkał się z natychmiastową reakcją klubowych działaczy – zdecydowano się nie przedłużyć umów z czwórką Polaków oraz z siatkarzami z zagranicy, którzy w generalnym rozrachunku zawiedli. Ubytek siedmiu graczy musiał zostać zapełniony i jak pokazują ostatnie tygodnie – dla włodarzy AZS-u był to czas wytężonej, ale i owocnej pracy. Do zespołu udało się już skaperować Jakuba Zabłockiego, dwójkę graczy z Bydgoszczy – Pawła Woickiego i Marcina Walińskiego, Krzysztofa Bieńkowskiego oraz dwóch zawodników z zagranicy: Serba Filipa Stoilovicia oraz Belga Brama van den Driesa. Siódmym nowym siatkarzem okazał się kolejny przedstawiciel Beneluksu – Holender Thomas Koelewijn.

Występujący na środku siatki Holender związał się z olsztynianami roczną umową. Swoją karierę siatkarską Koelewijn rozpoczynał w Reflexie Kampen, czyli w klubie ze swojego rodzinnego miasta. Po czterech latach zdecydował się na przeprowadzkę do Belgii, gdzie przez dwa sezony ubierał koszulkę Top Volley Precury Antwerpia. W ostatnim sezonie bronił barw francuskiego Arago de Sete. Mierzący 207 centymetrów wzrostu zawodnik może pochwalić się złotym medalem Ligi Europejskiej wywalczonym w 2012 roku podczas swojego debiutu w reprezentacji. W 2015 roku Koelewijn znalazł się w kadrze Oranje na Ligę Światową, gdzie w grupie E jego team gra z Belgami, Portugalczykami i Finami.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigiźródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved