Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Kowal: Na ten moment gramy na średnim poziomie

Andrzej Kowal: Na ten moment gramy na średnim poziomie

fot. Cezary Makarewicz

W tygodniu poprzedzającym wylot Polaków na igrzyska europejskie do Baku biało-czerwoni rozegrali dwa sparingi ze Słowacją. - Żeby osiągnąć jakikolwiek poziom, potrzebujemy naprawdę sporej liczby spotkań i sporo godzin treningów - mówi Andrzej Kowal.

W dwóch pojedynkach reprezentacja Polski pokonała rywali 4:0 i 3:2. W każdym z nich trener Andrzej Kowal wychodził tym samym składem: Woicki, Kosok, Szalpuk, Dryja, Śliwka, Konarski, Wojtaszek (libero). W meczu rozgrywanym w Łańcucie szkoleniowiec skorzystał z usług wszystkich swoich rezerwowych. W drużynie rywali w obu pojedynkach zagrał dobrze znany z parkietów PlusLigi Juraj Zatko, były gracz AZS-u Politechniki Warszawskiej i AZS-u Olsztyn. – Słowacja ma podobną reprezentację jak nasza. Ich podstawowa gra w Lidze Światowej. Nie można wykluczać, że ze Słowakami spotkamy się w kolejnej fazie turnieju w Baku. Na pewno mecze z nimi były dla nas bardzo cennymi spotkaniami, bo przecież mamy nowy zespół. Jesteśmy ze sobą praktycznie trzeci tydzień i każde takie spotkanie daje nam jakąkolwiek podstawę do analizy i oceny wartości tego zespołu. Żeby osiągnąć jakikolwiek poziom, potrzebujemy naprawdę sporej liczby spotkań i sporo godzin treningów. Jednak jak na ten moment gramy na średnim poziomie. Myślę, że kolejne dni, treningi i ten sparing z Niemcami pozwolą nam grać na wyższym poziomie – mówi w Przeglądzie Sportowym trener Kowal.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach grupowych igrzysk europejskich w Baku rywalami Polaków będą drużyny narodowe: Azerbejdżanu, Finlandii, Francji, Serbii oraz Turcji, a pierwszy pojedynek biało-czerwoni rozegrają już w niedzielę 14 czerwca (z Francją).

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved