Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Z Budowlanych do ŁKS-u

Z Budowlanych do ŁKS-u

fot. orlenliga.pl

Katarzyna Bryda to kolejna nowa zawodniczka w zespole ŁKS-u Commercecon Łódź. Była reprezentantka Polski kadetek i juniorek, zdobywczyni Pucharu Polski z Budowlanymi Łódź przechodzi z Budowlanych Toruń do Łódzkiego Klubu Sportowego.

Katarzyna Bryda to czwarta nowa zawodniczka, która w przyszłym sezonie wzmocni zespół ŁKS-u Commercecon Łódź. Do tej pory wicemistrz I ligi kobiet ogłosił transfery rozgrywających: Patrycji Tomczyk (Pałac Bydgoszcz) i Katarzyny Nadziałek (Nafta Piła) oraz środkowej reprezentacji Australii Katariny Osadchuk (Zawisza Sulechów).

Po odejściu z łódzkiego zespołu Małgorzaty Ślęzak (wyjazd za granicę) oraz Barbary Kubieniec (przechodzi do Wisły Warszawa) w Łodzi rozpoczęły się poszukiwania zawodniczek, które wzmocnią przyjęcie ŁKS-u w przyszłym sezonie. Trener oraz działacze łódzkiego klubu zwrócili się z propozycją do zawodniczki, która w minionym sezonie dała im się mocno we znaki, grając w barwach Budowlanych Toruń – Katarzyny Brydy. Przyjmująca toruńskiej drużyny była wyróżniającą się postacią na tej pozycji nie tylko w siedmiu meczach Budowlanych przeciwko ŁKS-owi, ale również w całym sezonie. 25-letnia siatkarka imponuje znakomitym atakiem, świetnie radzi sobie również w przyjęciu. – Jestem bardzo szczęśliwa, że w przyszłym sezonie będę mogła zagrać w drużynie ŁKS-u. Władze klubu przedstawiły ambitne plany i zakładają walkę o najwyższe cele. ŁKS to bardzo mocny zespół, złożony z wielu doświadczonych zawodniczek. Mam nadzieję, że zaowocuje to dobrym wynikiem na koniec sezonu – mówi nowa siatkarka łódzkiej drużyny.

Katarzyna Bryda jest wychowanką klubu Culmen Chełmno. Siatkarskie szlify zdobywała w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Sosnowcu, reprezentując w tym czasie barwy narodowe w reprezentacji kadetek i juniorek. Cztery sezony spędziła w drużynie lokalnego rywala ŁKS-u, Budowlanych, zdobywając w 2010 roku Puchar Polski. Grała również na pierwszoligowych parkietach w Sparcie Warszawa i ostatni sezon w drużynie brązowego medalisty I ligi kobiet – Budowlanych Toruń.

źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved