Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Roberto Piazza trenerem Olympiakosu Pireus

Roberto Piazza trenerem Olympiakosu Pireus

fot. Adrian Sawko

Jak poinformowały greckie media, Roberto Piazza został nowym trenerem Olympiakosu Pireus. Były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla nie narzekał na brak propozycji, niedawno uzupełnił też sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec.

Krótko po zakończeniu sezonu ligowego niemal pewne było, że Roberto Piazza nie zostanie w Jastrzębiu-Zdroju na kolejny sezon. Przy niełatwym zadaniu, prowadząc osłabiony kontuzjami zespół, Włoch doprowadził jastrzębian do turnieju finałowego Pucharu Polski oraz rywalizacji o medale PlusLigi. – Myślę, że to był pozytywny sezon, patrząc na to, co udało nam się osiągnąć – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki szkoleniowiec. Mimo to włodarze klubu ze Śląska nie zdecydowali się na kontynuowanie współpracy z Włochem.

Szkoleniowiec nie narzekał jednak na brak propozycji, dość szybko dochodząc do porozumienia z Vitalem Heynenem, uzupełnił sztab szkoleniowy reprezentacji brązowych medalistów mistrzostw świata. – To właśnie te spotkania po meczach, uwagi dotyczące gry, wymieniane między uściskami dłoni, dały tego typu efekt. Vital po prostu przyszedł do mnie z propozycją współpracy w jego sztabie szkoleniowym. Miałem wystarczająco dużo czasu, żeby zmienić walizkę i przepakować się – przyznał Włoch.

Jak się szybko okazało, ostatnie dni były wyjątkowo intensywne dla szkoleniowca nie tylko ze względu na przygotowania z reprezentacją Niemiec do igrzysk europejskich w Baku. Roberto Piazza znalazł także nowy klub. Jak informują greckie media, szkoleniowiec w przyszłym sezonie poprowadzi Olympiakos Pireus. Olympiakos to wielokrotny mistrz Grecji, ostatni sezon ligowy zakończył jednak ze srebrnym medalem. Na stanowisku pierwszego trenera Piazza ma zastąpić greckiego szkoleniowca – Dmitriosa Kazazisa. Wcześniej Grecy byli zainteresowani pozyskaniem innego Włocha – Flavio Gulinellego. Jak informują greckie media, pracę z nowym klubem Piazza rozpocznie prawdopodobnie pod koniec października, po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego.źródło: inf. własna, sportsfeed.gr, volleynews.gr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved