Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porec Major: Talita i Larissa ozłocone na chorwackiej plaży

Porec Major: Talita i Larissa ozłocone na chorwackiej plaży

fot. FIVB

Znakomita brazylijska para, Talita Antunes i Larissa Franca, okazała się najlepsza na chorwackiej plaży w Porec. Walka o medale nie była jednak łatwa dla najwyżej rozstawionego duetu. Brąz dla Australijek Bawden/Clancy.

W sobotę wczesnym popołudniem rozegrano mecze półfinałowe. Oba spotkania były bardzo zacięte, ich losy ważyły się niemal do ostatniej piłki. Talita i Larissa do odniesienia zwycięstwa nad Jamie Broder i Kristiną Valjas z Kanady potrzebowały niespełna 40 minut, ale nie było to wcale jednostronne spotkanie. Obie ekipy miały szansę na zwycięstwo w dwóch rozegranych setach, zaprezentowały mnóstwo naprawdę znakomitych akcji. Więcej zimnej krwi zachowały jednak Brazylijki i to one zagrały w finale.

Drugimi finalistkami zostały Kanadyjki Heather Bansley i Sarah Pavan, które jednak musiały się sporo namęczyć z Australijkami Louise Bawden i Taliquą Clancy. Gładko wygrały pierwszego seta, wychodziło im dosłownie wszystko, a rywalki były zupełnie bezradne. W kolejnej partii role jednak zupełnie się odwróciły, to Australijki poprawiły jakość swojej gry, dobrze zagrywały, skutecznie atakowały i w konsekwencji doprowadziły do tie-breaka. W nim można było zobaczyć prawdziwą wymianę ciosów. Wynik był sprawą otwartą do samego końca, ale ostatecznie po blisko 50 minutach gry z awansu do finału cieszyły się Kanadyjki.

Wyniki półfinałów:Bansley/Pavan CAN [17] – Bawden/Clancy AUS [22] 2:1
(21:13, 15:21, 15:13)

Larissa/Talita BRA [1] – Valjas/Broder CAN [18] 2:0
(21:19, 21:19)

Mecz o medal brązowy był w pełni kontrolowany przez drużynę z Australii, chociaż Kanadyjki próbowały walczyć. W pierwszym secie Bawden i Clancy szybko narzuciły rywalkom swój styl gry, ograniczyły błędy własne, były skuteczne na siatce i w polu zagrywki objęły zasłużone prowadzenie. W kolejnej partii obraz gry nie uległ zmianie. Australijki cały czas były stroną przeważającą, chociaż momentami rywalki stawiały im opór, ale były to tylko chwile. Po 35 minutach gry rozstawiona z numerem 22 para mogła świętować zdobycie brązowego medalu.

Wynik meczu o brązowy medal:

Valjas/Broder CAN [18] – Bawden/Clancy AUS [22] 0:2
(15:21, 17:21)

W sobotę późnym popołudniem odbył się mecz finałowy. Juliana i Talita spotkanie z drugą obecną w czołowej czwórce parą z Kanady, Heather Bansley i Sarah Pavan, rozpoczęły wręcz koncertowo. Rywalki nie mogły znaleźć żadnego punktu zaczepienia, by chociaż pomyśleć o nawiązaniu walki. Emocje zaczęły się dopiero w secie numer dwa. Walka rozgorzała na dobre i można było obserwować siatkówkę plażową na najwyższym poziomie. Wynik seta rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce, w grze na przewagi, gdzie triumfowały Kanadyjki. W tie-breaku Brazylijkom w pewnym momencie za sprawą kilku udanych akcji udało się odskoczyć i prowadzenia nie oddały już do końca, zdobywając tym samym złote medale. Mecz trwał 46 minut.

Wynik meczu o zloty medal:

Larissa/Talita BRA [1] – Bansley/Pavan CAN [17] 2:1
(21:16, 25:27, 15:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved