Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowe twarze w Zawiszy Sulechów

Nowe twarze w Zawiszy Sulechów

fot. archiwum

Ewa Cabajewska i Justyna Raczyńska zasilą szeregi sulechowskiego Zawiszy. O podpisaniu kontraktu z zawodniczkami oraz oczekiwaniu na decyzję władz PLPS-u dotyczącą ewentualnej gry Zawiszy w Orlen Lidze mówił dyrektor klubu - Roman Rakowski.

W oczekiwaniu na decyzję PLPS-u włodarze Zawiszy Sulechów kompletują skład na nowy sezon. Dyrektor klubu potwierdził zakontraktowanie Ewy Cabajewskiej i Justyny Raczyńskiej. Szukamy zawodniczek na całym rynku polskiej piłki siatkowej. Trafiliśmy na te dziewczyny, dlatego że trener je bardzo skrupulatnie obserwował w trakcie sezonu, nie tylko tego, ale i poprzednich. Zaproponował nam te zawodniczki. W tej chwili podpisaliśmy wstępne umowy o współpracy i te dziewczyny będą u nas grały w sezonie 2015/2016. To są bardzo doświadczone siatkarki. Pani Justyna Raczyńska grała w Nafcie Piła. To czołowa zawodniczka i my szukamy kogoś takiego na przyjęciu, potrzebujemy siatkarki, która spełni oczekiwania trenera i kibiców – przyznał w rozmowie z Radiem Zachód Roman Rakowski, odnosząc się również do zmian na pozycji rozgrywającej. – Rozegranie jest dla nas równie istotne, dlatego że Kasia Wawrzyniak poczyniła ogromne postępy, a potrzebna jest nam osoba, która ma duże doświadczenie w rozegraniu, a taką osobą jest właśnie pani Ewa Cabajewska. Wierzymy, że ten duet pomoże stworzyć nam bardzo dobry zespół i poprowadzi nas w rozgrywkach, miejmy nadzieję Orlen Ligi, do jak najlepszych wyników – podsumował.

Dyrektor klubu przyznał także, że przy braku pewności, w jakich rozgrywkach zespół wystąpi w kolejnym sezonie ligowym (Orlen Liga lub I liga), rozmowy z zawodniczkami nie należą do łatwiejszych. – Bardzo ciężko się rozmawia, ale my w tej chwili podpisujemy kontrakty na Orlen Ligę, chociaż w pewnym punkcie kontraktu jest zapis, że w przypadku nie uzyskania miejsca będziemy występować w I lidze, więc te siatkarki zdają sobie z tego sprawę, podpisując kontrakt. W tej chwili trudno nam powiedzieć, jaką decyzję podejmie PLPS, ale wierzymy, że będzie ona pozytywna dla naszego zespołu – dodał Roman Rakowski.

Mimo braku pewności dotyczącej miejsca w rozgrywkach ekstraklasy Roman Rakowski z optymizmem patrzy w przyszłość. – Jestem optymistą, byłem i będę. Oczywiście są problemy, ale nie wyobrażam sobie, żeby decyzja zza biurka decydowała o tym, kto powinien grać. Parkiet pokazał, kto jest najlepszy, kto powinien występować – przyznał dyrektor Zawiszy Sulechów, podkreślając, że to nie koniec zmian w zespole. – Planujemy, żeby skład był 14-osobowy, chcemy zakontraktować jeszcze dwie zawodniczki. Myślimy o środkowej i atakującej, lub przyjmującej. Tutaj jeszcze zobaczymy. Mówię o dwóch zawodniczkach, ponieważ dwie chcielibyśmy wprowadzić też z kadry młodzieżowej – zakończył Rakowski.źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved