Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Kubiak: Straciliśmy punkt, ale zyskaliśmy coś ważniejszego

Michał Kubiak: Straciliśmy punkt, ale zyskaliśmy coś ważniejszego

fot. Joanna Skólimowska

Po wygranym meczu z Iranem kapitan reprezentacji Polski podkreślił, że pomógł on drużynie w budowaniu tzw. "team spirit". Stephane Antiga poinformował zaś, że na mecze wyjazdowe leci ten sam skład, co grał z Iranem, w Polsce zostaje Karol Kłos.

Kapitan reprezentacji Iranu, Saeid Marouf, na pomeczowej konferencji prasowej pogratulował przeciwnikom wygranej. – Graliśmy lepiej niż wczoraj, ale to nie wystarczyło, aby wygrać. Źle zaczęliśmy piątego seta. Rywale odskoczyli nam na trzy, cztery punkty i było nam bardzo trudno ich dogonić – stwierdził rozgrywający. – Nie jestem pewny, jak wyglądały statystyki, ale w bloku i kontrataku Polacy zagrali chyba perfekcyjnie – analizował Marouf. Zawodnik przyznał także, że jego zespół może cieszyć się z jednego punktu. – Dla nas ważne było, żeby wywieźć stąd jakieś punkty. Dobrze, że zdobyliśmy jeden. Teraz musimy myśleć o meczach w kraju.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski, wyraził oczywiście radość ze zwycięstwa. Powiedział jednak bardzo ważną rzecz. – Mimo że straciliśmy punkt, zyskaliśmy za to coś ważniejszego – „team spirit” i to było dla nas dzisiaj kluczowe – powiedział Kubiak i trzeba przyznać, że tego ducha walki, ducha drużyny było widać zwłaszcza w tie-breaku. Teraz przed naszą reprezentacją seria meczów wyjazdowych. – Naturalną koleją rzeczy jest to, że jedziemy w tournee i mamy nadzieję, że przywieziemy cztery zwycięstwa. Nie chcemy niczego deklarować, ale obiecujemy, że postaramy się i zagramy dobrze w każdym meczu. Ważne jest to, abyśmy z meczu na mecz grali coraz lepiej – powiedział przyjmujący.

Trener Slobodan Kovac przyznał, że jego zespół źle przystąpił do tie-breaka. – Przestaliśmy grać po czwartym secie, wyszliśmy źle do niego. Do każdego seta musimy podchodzić z determinacja, taką jak na początku. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Po drugiej stronie mieliśmy drużynę mistrzów świata z super trenerem, dobrą organizacją i dyscypliną – powiedział szkoleniowiec Iranu. – Myślę, że nie zrobiliśmy tego, co mogliśmy. Mogliśmy zagrać lepiej. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będziemy coraz lepsi. Jestem usatysfakcjonowany tylko tym, że naprawdę próbowaliśmy walczyć. Nie wystarczy grać o punkt, trzeba grać o zwycięstwo, o całą pulę – powiedział zawiedziony Slobodan Kovac, który chwalił także atmosferę w hali. – Dziękuję za fantastyczne widowisko, zabawę i mam nadzieję, że jeszcze przyjedziemy tu zagrać z Polską.Stephane Antiga z kolei przyznał, że nie był to łatwy pojedynek. – To był trudny mecz, bo tak jak powiedział trener Iranu, przeciwnicy walczyli. Zaczęliśmy źle, było za dużo błędów w przyjęciu, w zagrywce, w ataku. Dużo rzeczy było ciekawych, ale za często byliśmy blokowani – analizował selekcjoner. – Wygraliśmy cztery mecze na cztery, to duża satysfakcja, ale zdajemy sobie sprawę, że nie będzie teraz łatwo, bo czeka nas dużo męczących podroży i wiele meczów. Następnym testem będzie spotkanie z USA. Wylatujemy w czternastoosobowym składzie, bez Karola Kłosa – poinformował Antiga.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved