Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. E: Belgowie w niezłym stylu zrewanżowali się Holendrom

LŚ, gr. E: Belgowie w niezłym stylu zrewanżowali się Holendrom

fot. FIVB

Po porażce w tie-breaku w pierwszym meczu tego weekendu Belgowie wzięli rewanż na rywalach. W tej konfrontacji Holendrzy nie mieli zbyt wielu szans, w żadnej z rozegranych partii nie przekraczając progu 20 zdobytych oczek.

Belgowie rywalizację rozpoczęli mocnym akcentem, żądni rewanżu za wczorajszą porażkę już od pierwszych akcji meczu wytworzyli presję na rywalach. Spora w tym zasługa Gerta Van de Walle, który wyprowadził swój zespół na znaczne prowadzenie, jeszcze przed pierwszą regulaminową przerwą w grze – 7:2. Holendrzy nie zamierzali nic ułatwiać rywalom, szybko w polu rywali zameldował się Abdelaziz, rozgrywający Holendrów w pierwszym meczu obu ekip wyrządził rywalom sporo krzywdy swoim serwisem, także tym razem nie zwalniając ręki na zagrywce. Serwis tym razem był mocną stroną również w grze gości. Swoje noty w tym elemencie szybko poprawił Pieter Verhees (4:10). Szukając skuteczności na skrzydłach, trener Holendrów przystąpił do rotacji w składzie, i tak w miejsce Kaya van Dijka na boisku pojawił się Niels Klapwijk. Miejscowi wciąż jednak mieli problemy z przebiciem się przez ścianę bloku rywali, w końcówce seta dystans dzielący obie ekipy wzrósł do dwunastu oczek (7:19). Mimo bezpiecznego dystansu Dominique Baeyens w końcówce seta (przy stanie 9:19) postanowił przerwać serię rywali, próbując wybić z rytmu dobrze zagrywającego Klapwijka. Manewr ten udał się i kilka minut później, triumfując 25:12, Belgowie objęli prowadzenie w meczu.

Nieco bardziej wyrównane były początki odsłony kolejnej. Holendrzy tym razem nie pozwolili rywalom na tak wiele, na boisku pozostał Klapwijk, a dobrze na siatce spisywał się Rauwerdink (5:6). Wciąż jednak kontrolę nad przebiegiem zmagań mieli Belgowie. Trener Vermulen zdecydował się więc na zmianę i tak Nimira Abdelaziza zmienił Yannick van Harskamp. Rotacje w składzie nie zdziałały zbyt wiele, wciąż bowiem nie słabła skuteczność gości na siatce. Kolejne zagrania Holendrów odbijały się od bloku rywali. Swoje w tym elemencie dodał Dick Kooy, jednak pogoń za rywalem nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Podczas drugiej przerwy technicznej wciąż w lepszej sytuacji byli podopieczni trenera Baeyensa (12:16). Kolejne zagrania Deroo sprzyjały budowaniu przewagi i tak po kolejnym ataku kapitana reprezentacji Belgii trener miejscowych przywołał swoich podopiecznych do siebie (13:19). W końcówce seta na plac gry wrócił jeszcze zmieniony w początkowej części partii Dick Kooy, jednak nie był już w stanie odwrócić losów seta (15:22). Od tego momentu miejscowi zdobyli już tylko dwa punkty, finalnie przegrywając 17:25.

Belgowie nie pozwolili sobie na chwilę dekoncentracji, bardzo dobrze rozpoczynając kolejną odsłonę. Znakomitym serwisem popisał się Van Walle, wyprowadzając swój zespół na pierwsze kilkupunktowe prowadzenie – 4:1. Kiedy do gry włączył się Dick Kooy, równie celnie trafiając przyjmujących reprezentacji Belgii (4:5), wydawało się, że może to być najbardziej wyrównany fragment tego meczu. Nic bardziej mylnego, po raz kolejny lepiej zareagowali goście, bezlitośnie wykorzystując niedokładności w zagraniach rywali (4:10). W konfrontacji z pewnymi swego i rozpędzonymi Belgami Holendrzy sprawiali wrażenie bezradnych. Przy stanie 9:17 na boisko wrócili jeszcze Van Dijk i Abdelaziz, jednak oni również nie byli w stanie uchronić swojej drużyny od porażki. Po efektownym bloku Coolmana podopieczni trenera Baeyensa mieli pierwszą piłkę meczową (12:24). Na zakończenie meczu trzeba było jednak poczekać, kropkę nad i asem serwisowym postawił Jelte Maan (14:25).Holandia – Belgia 0:3
(12:25, 17:25, 14:25)

Składy zespołów:
Holandia: Kooy (5), Rauwerdink (4), Van Bemmelen (3), Van Dijk (2), Abdelaziz (1), Koelewijn (1), Jorna (libero) oraz Klapwijk (9), Van Harskamp (2), Maan (4), Diefenbach (2) i Andringa (libero)
Belgia: Deroo (9), Coolman (7), Verhees (8), Van Walle (12), Baetens (7), Valkiers (4), Dejonckheere (libero)

Zobacz również:
Wyniki 4. kolejki oraz tabela gr. E Ligi Światowej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved