Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Koncentruję się na tym, aby cały czas się rozwijać

Bartosz Kurek: Koncentruję się na tym, aby cały czas się rozwijać

fot. Joanna Skólimowska

Polacy w drugim spotkaniu z Iranem potrzebowali aż pięciu setów, by poczuć smak zwycięstwa. - Irańczycy to bardzo silny zespół, który potrafi się każdemu postawić i to było widoczne dzisiaj na boisku - powiedział po spotkaniu Bartosz Kurek.

Drugi mecz biało-czerwonych przeciwko reprezentacji Iranu nie należał do łatwych spotkań. Obie drużyny napsuły sobie wzajemnie sporo krwi, tocząc wyrównaną i zaciętą walkę. W rezultacie o zwycięstwie podopiecznych Stepahane’a Antigi zadecydował dopiero piąty set, w którym Polacy rozgromili przeciwników 15:6. – Każdy rywal w naszej grupie jest trudny. Irańczycy to bardzo silny zespół, który potrafi się każdemu postawić i to było widoczne dzisiaj na boisku – powiedział tuż po spotkaniu atakujący reprezentacji Polski Bartosz Kurek. Polacy do tej pory wygrali wszystkie z czterech rozgrywanych spotkań. – Mamy bardzo trudnych przeciwników i fajnie, że dzisiaj wygraliśmy to czwarte spotkanie, bo po takiej serii zwycięstw to na pewno coś pozytywnego. Teraz przed nami jeszcze cięższe zadanie i jeszcze cięższa droga do przebycia, ale mam nadzieję, że uda nam się utrzymać tak dobre wyniki – dodał.

W najbliższy weekend biało-czerwonych czeka kolejne starcie, tym razem z reprezentacją USA, która ma na swoim koncie również serię czterech zwycięstw, jednak bez straty punktu. – Każde zwycięstwo to dobry znak, dobrze, że wygrywamy i tylko to się liczy. W meczu z Amerykanami musimy uważać na każdego, musimy być maksymalnie zmobilizowani, bo widać, że nasi rywale są w dobrej formie – ocenił zawodnik. Mecz przeciwko USA będzie pierwszym, który reprezentacja Polski rozegra na wyjeździe. – Wiadomo, że tak dalekie podróże nie należą do przyjemnych, jednak cały czas staramy się sobie pomagać, relaksować się w każdym możliwym momencie i mam nadzieję, że w tych meczach wyjazdowych będziemy grać w pełni sił stwierdził.

Bartosz Kurek, choć jest nominalnym przyjmującym, w reprezentacji pełni rolę atakującego. Decyzja selekcjonera Stephane’a Antigi o przestawieniu zawodnika na atak okazała się niezwykle trafna. Kurek, który od przyszłego sezonu reprezentować będzie barwy Asseco Resovii Rzeszów, w pierwszym spotkaniu poprowadził biało-czerwonych do zwycięstwa, otrzymując przy tym tytuł MVP spotkania, natomiast w drugim meczu zdobył 18 punktów z samego ataku. – Dla mnie najważniejsze jest to, aby zespół wygrywał i jak na razie fajnie nam to idzie. Koncentruję się na tym, aby cały czas się rozwijać na tej ścieżce i poprawiać błędy, które jeszcze zdarzają mi się na pozycji atakującego – zakończył zawodnik.*w Częstochowie wysłuchała Katarzyna Tazbir

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved