Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Baran/Gruszczyńska najlepsze w moskiewskim turnieju EEVZA

Baran/Gruszczyńska najlepsze w moskiewskim turnieju EEVZA

Polska para Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska triumfowała w zawodach EEVZA, które rozgrywane były w Moskwie. W ćwierćfinałach udział w zawodach zakończył duet Kociołek/Strąg, a para Stasiak/Włoch odpadła po pierwszej rundzie.

Trzy polskie pary wystartowały w turnieju głównym zawodów EEVZA w Moskwie. Już po pierwszej rundzie z turniejem pożegnał się duet Stasiak/Włoch. W grupie Polki rozegrały dwa pojedynki, zapisując na swoim koncie wygraną 2:0 oraz porażkę – również w dwóch setach. To wystarczyło, by awansować dalej. Pozostałe dwa polskie teamy poradziły sobie lepiej – Kociołek/Strąg straciły tylko seta, natomiast Baran/Gruszczyńska w swojej grupie nie dały rywalkom szans i triumfowały dwukrotnie 2:0. W kolejnym etapie doszło do polskiego starcia i to Kociołek/Strąg odniosły bezproblemowe zwycięstwo nad Stasiak/Włoch. Te pierwsze awansowały więc do ćwierćfinału, natomiast drugi z biało-czerwonych duetów pożegnał się z turniejem. Dużo cięższą walkę musiały stoczyć na tym etapie Baran i Gruszczyńska, które dopiero w tie-breaku pokonały parę z Białorusi, a cały pojedynek trwał blisko godzinę.

Na ćwierćfinałach zakończyły swój udział w moskiewskim turnieju Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg. Polki w dwóch setach przegrały z azerską parą Cunha/Liubymova, a rywalki przewodziły stawce na boisku przez całe spotkanie. Dwusetową wygraną odniosły natomiast Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska, ale reprezentantki naszego kraju również nie miały łatwej przeprawy, Ukrainki Sulima/Udowienko stawiały im skuteczny opór i tylko efektywniejsza gra w końcówkach pozwoliła triumfować polskiej ekipie.

W kolejnej walce para Baran/Gruszczyńska udanie zrewanżowała się Azerkom za pokonanie w ćwierćfinale Katarzyny i Doroty. Polki rozpoczęły pojedynek od łatwej wygranej i to je trochę uśpiło. Rywalki w kolejnej odsłonie, zwłaszcza w ostatnich jej akcjach, wykorzystały nieskuteczność biało-czerwonych i doprowadziły do tie-breaka. Niezwykle zaciętą partię decydującą na szczęście wygraną zakończył polski duet. To już poniosło Karolinę i Jagodę w finale. Polki prezentowały się dużo lepiej od reprezentantek gospodarzy i pewnie wygrały w dwóch setach, triumfując w całych zawodach.