Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trwa przebudowa zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego

Trwa przebudowa zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego

fot. archiwum

Siatkarki zeszłorocznego beniaminka Orlen Ligi mają za sobą udany debiut, jednak wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie zobaczymy zupełnie odmienioną personalnie drużynę. Do zespołu dołączą wyróżniające się zawodniczki z zaplecza ekstraklasy.

Po sezonie 2014/2015 w Ostrowcu Św. doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Wygląda na to, że żadna z siatkarek, która reprezentowała barwy tego klubu, nie zostanie w nim na kolejny sezon. Jednak bardzo szybko zaczęto również poszukiwania następczyń i budowanie zespołu praktycznie od „zera”. Zakontraktowano dwie nowe rozgrywające. Za ten element gry odpowiadać będzie Paulina Szpak, która w Orlen Lidze reprezentowała w przeszłości Gedanię Żukowo i Stal Mielec, a od roku 2012 występowała w lidze norweskiej w zespole Stod Volley. Jej rywalką o miejsce w pierwszym składzie będzie Ewelina Polak, 22-letnia siatkarka ostatni sezon spędziła w I-ligowej Silesii Volley Mysłowice.

Na pozycji atakującej Katarzynę Brojek zastąpi jedna z najlepszych atakujących minionego sezonu na zapleczu ekstraklasy – Sandra Szczygioł. Wraz z nią z drużyny Budowlanych Toruń do Ostrowca Św. trafi również wyróżniająca się młoda przyjmująca – Roksana Brzóska. Trener zespołu Dariusz Parkitny opowiedział, w jaki sposób podejmowane są decyzje odnośnie kolejnych ruchów kadrowych. – Te zawodniczki, których nie miałem okazji zobaczyć w lidze, chcę zobaczyć w grze, bo zupełnie inaczej wygląda to na nagraniu niż na żywo. To, co zobaczymy – jak się poruszają na boisku – jest dla nas najważniejsze. Myślę, że teraz forma ataku będzie najmniej ważnym elementem, bo wszyscy są w roztrenowaniu, więc ciężko byłoby utrzymać tę halową dyspozycję – zauważa szkoleniowiec. Zdradził również, że w miniony wtorek i środę przeprowadzono testy siatkarek z niższych lig, które zgłosiły chęć występowania w klubie z Ostrowca Św., i pojawiło się na nich 6 zawodniczek.

Kolejne nazwiska nie zostały jeszcze ujawnione, ale priorytetem będzie wzmocnienie przyjęcia i obsadzenie wakatu na pozycji libero. – Przyglądamy się dwóm libero – jedna jest z Mysłowic, druga z Gliwic, przyjmująca z Nike Węgrów i atakująca, która grała wcześniej w Sparcie Warszawa. Na razie nie ma mowy o urlopie, bo cały czas jest mnóstwo pracy, gdyż trzeba skompletować skład na kolejny sezon – dodał Parkitny.Tymczasem większość siatkarek, które opuściły ostrowiecki klub, już znalazła nowych pracodawców. Jedną z nich jest Ewelina Tobiasz, która w przyszłym sezonie zagra w Budowlanych Łódź. – Dwa lata w KSZO minęły jak z bicza strzelił i podsumowując to wszystko, co się tu działo, śmiało mogę powiedzieć, że przeżyłam chyba wszystko, co możliwe, od łez z powodu gorzkiej porażki do łez z powodu awansu – mówi rozgrywająca, która po udanym sezonie otrzymała powołanie do reprezentacji Polski seniorek. Ogromną stratą dla kibiców KSZO jest także podjęcie decyzji o zakończeniu sportowej kariery przez Barbarę Bawoł. Przemyślałam tę decyzję wiele razy, więc nie jest ona pod wpływem chwili. Czas płynie i teraz mam inne priorytety – chcę mieć rodzinę i być szczęśliwa – przyznała przyjmująca KSZO.

źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved