Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Jestem pewien, że możemy grać jeszcze lepiej

Stephane Antiga: Jestem pewien, że możemy grać jeszcze lepiej

fot. Łukasz Krzywański

Tylko seta zdołali ugrać siatkarze z Iranu w konfrontacji z reprezentacją Polski. - Graliśmy inteligentnie - podkreślił po meczu trener biało-czerwonych. - Specjalne gratulacje należą się Bartkowi Kurkowi - dodał Michał Kubiak.

Po mocnym starcie w wykonaniu biało-czerwonych siatkarze z Iranu w partii trzeciej zdołali wrócić do gry. To właśnie o powrocie do gry swojego zespołu mówił Slobodan Kovac. – Próbowaliśmy grać dobrą siatkówkę, ale udało nam się dobrze wejść w tę grę dopiero po drugim secie. Bardzo nam pomogła ta dziesięciominutowa przerwa – podkreślił szkoleniowiec Irańczyków, zwracając uwagę na mankamenty i pole do pracy w grze swoich podopiecznych. – Kiedy wywieramy presję serwisem, wtedy możemy osiągnąć pożądany rezultat. Polacy dobrze grali wysoką piłką i skutecznie obijali nasz blok. Chcąc w drugim meczu pokazać lepszą grę, musimy dobrze serwować i grać pewniej w obronie – podsumował szkoleniowiec.

Klasę rywali i dobrą grę podkreślał kapitan gości. – Gratulacje dla Polaków za zasłużone zwycięstwo – przyznał Saeid Marouflakrani, dodając, że reprezentację Iranu stać przede wszystkim na lepszą grę. – My nie zagraliśmy dobrze – mieliśmy spore problemy w przyjęciu, kontrataku i bloku. W takiej sytuacji trudno jest grać na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy pokazali, co potrafią, ale to niestety nie wystarczyło. To nie był nasz najlepszy dzień, nie był też najgorszy, niemniej jednak udało nam się zagrać tak, jak byśmy tego chcieli – zakończył Maroufklarani.

O wadze triumfu i dobrej grze biało-czerwonych mówił Michał Kubiak. – Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa za trzy punkty, to dla nas kolejne cenne zwycięstwo przed własną publicznością – podkreślił kapitan mistrzów świata. Przyjmujący reprezentacji zwrócił uwagę również na dobrą grę atakującego biało-czerwonych. – Specjalne gratulacje należą się Bartkowi Kurkowi, który zagrał bardzo dobre spotkania, w trudnych momentach wziął odpowiedzialność na swoje barki – tak powinien robić atakujący. Jeszcze raz brawa dla niego za to. Teraz czekamy na kolejny mecz – podsumował Michał Kubiak.Satysfakcji z wyniku, ale i postawy swoich podopiecznych nie krył Stephane Antiga. – Oczywiście jestem bardzo zadowolony, że wygraliśmy, ale było trudno szczególnie w końcówce meczu. Jestem pewien, że możemy grać jeszcze lepiej – szczególnie w elementach przyjęcia i zagrywki, musimy to poprawić i w kolejnym meczu będzie już lepiej – zaznaczył. Szkoleniowiec zwrócił uwagę również na skuteczne omijanie bloku rywali przez Polaków. – Co ważne, nie byliśmy blokowani, a wiemy, że Iran potrafi dobrze, agresywnie blokować. W ataku graliśmy inteligentnie – szukaliśmy zagrań po bloku lub atakując ostro po skosie, mijaliśmy ręce rywali. Dużą satysfakcję daje gra Bartka Kurka, który ponownie bardzo dobrze się zaprezentował – nawet lepiej, niż miało to miejsce w Gdańsku. Podobnie było z Mateuszem Bieńkiem, który również zagrał świetnie – zakończył szkoleniowiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved