Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Perspektywiczna młodzież zasila szeregi Impelu Wrocław

Perspektywiczna młodzież zasila szeregi Impelu Wrocław

fot. Tadeusz Szymański

Impel Wrocław oprócz doświadczonych zawodniczek postawił również na młode. Tak oto do wrocławskiej ekipy dołączyła przyjmująca Karolina Piśla i środkowa Aleksandra Sikorska. W krótkim wywiadzie opowiadają o powodach, dla których wybrały właśnie Wrocław.

Zdecydowałyście się na grę w barwach Impelu Wrocław – co było waszą główną motywacją?

Aleksandra Sikorska: – Wierzę w to, że gra we Wrocławiu da mi szansę rozwoju i pomoże w tym, żebym stała się lepszą siatkarką. To poukładany klub, który złożył mi świetną ofertę – nie musiałam się długo zastanawiać.

Karolina Piśla: – Główną motywacją przy wyborze był mój rozwój sportowy i podnoszenie umiejętności. Impel Wrocław to perspektywiczny klub, który zapewnia warunki do treningu i grania na najwyższym poziomie. Zarówno sztab trenerski, jak i skład drużyny pokazują, że będziemy w przyszłym sezonie walczyć o najwyższe trofea i cieszę się, że będę częścią tej drużyny. Mam nadzieję, że przyczynię się do jej sukcesów.W tym sezonie we wrocławskiej drużynie zagrasz m.in. z Kasią Skowrońską-Dolatą, Caroliną Costagrande i Mileną Radecką. Co to dla ciebie oznacza?

AS: – Są to siatkarki doskonale znane na całym świecie. Zdobyły wiele tytułów mistrzowskich. Ciągle grają na najwyższym poziomie w klubie i reprezentacji. Te dziewczyny będą dla mnie dodatkową motywacją na każdym treningu!

KP: – Granie z tak doświadczonymi i utytułowanymi zawodniczkami, które grają na najwyższym światowym poziomie, pozwala na podnoszenie umiejętności siatkarskich. Mam nadzieję, że trenując w tym środowisku, wiele się nauczę i pozwoli mi to stać się lepszą siatkarką.

Impel Wrocław dzięki „dzikiej karcie” zagra w Champions League – jakie odczucia towarzyszą ci w związku ze zbliżającymi się występami w tych rozgrywkach?

AS: – Jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, które będę miała szansę zobaczyć od innej strony. Są to zmagania z absolutnie najlepszymi zespołami w Europie. Cieszę się na samą myśl, chociaż nie ukrywam, że wiąże się to również z tremą.

KP: – Występy w Champions League na pewno będą dla mnie wielkim przeżyciem, będzie to mój pierwszy sezon, kiedy będę występować w tych rozgrywkach. Jednak pozytywnie patrzę w przyszłość, myślę, że będzie to doskonała okazja do zetknięcia się z najwyższym, światowym poziomem siatkówki.

Czy samo miasto Wrocław wpłynęło na twoją decyzję o wyborze klubu, co o nim sądzisz?

AS: – Wrocław zawsze był w czołówce na liście moich ulubionych miejsc w Polsce. Miasto jest piękne, ma swój klimat i urok. Było wiele czynników, które motywowały moją decyzję o zmianie i bez wątpienia to też miało na nią wpływ.

KP: – Wrocław jest pięknym miastem, bardzo się cieszę, że będę tu grała. Chcę również rozpocząć studia, a we Wrocławiu jest wiele uczelni na wysokim poziomie. Myślę, że jest to idealne miejsce do połączenia zarówno gry, jak i nauki. Zawsze chciałam zagrać w takim klubie jak Impel Wrocław.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved