Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dwa zwycięstwa Polek w sparingach z Niemkami

Dwa zwycięstwa Polek w sparingach z Niemkami

fot. CEV

W ramach przygotowań do igrzysk europejskich polskie siatkarki rozegrały dwa sparingi z reprezentacją Niemiec. Oba zakończyły się zwycięstwem Polek w stosunku 3:1. Polki pierwszy mecz w IE rozegrają w sobotę za tydzień.

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet przebywa w Niemczech, gdzie przygotowuje się do igrzysk europejskich, które za kilka dni rozpoczną się w Baku. W Niemczech biało-czerwone trenują i sparują. W piątek Polki zagrały w dwóch grupach dwa test-mecze z Niemkami. W obydwu przypadkach zawodniczki Jacka Nawrockiego zwyciężały 3:1.

Polki zagrały w następujących zestawieniach: Wołosz, Zaroślińska, Skowrońska-Dolata, Werblińska, Tokarska, Bednarek-Kasza, Durajczyk (libero) – Kaliszuk oraz Bełcik, Miros, Kurnikowska, Paszek, Kąkolewska, Pycia, Sawicka (libero) – Wójcik.

– Zagraliśmy z Niemkami, które należą do międzynarodowej czołówki. To daje pewien obraz naszego potencjału, ale podchodzimy do tego jeszcze spokojnie. Jutro rano zagramy kolejny sparing i będziemy trenować. Takie są cele naszego pobytu w Niemczech – powiedział Jacek Nawrocki, selekcjoner naszej żeńskiej kadry.Przypomnijmy, że pierwszy mecz w igrzyskach europejskich nasze reprezentantki zagrają w sobotę, a ich rywalem będzie drużyna narodowa Turcji.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved