Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > C. Costagrande: Mam nadzieję, że sprawimy wiele niespodzianek

C. Costagrande: Mam nadzieję, że sprawimy wiele niespodzianek

fot. archiwum

Znakomita włoska siatkarka Carolina Costagrande właśnie dołączyła do Impelu Wrocław. To kolejny hitowy transfer wrocławskiego zespołu. - Polscy kibice są najlepsi - pozytywnie zaskoczyło mnie to, jak kibicują swoim drużynom - mówi o wrażeniach z Polski.

Zdecydowałaś się na grę w Impelu Wrocław – co było twoją główną motywacją?

Carolina Costagrande: – Kasia (Skowrońska-Dolata – przyp. red.) zadzwoniła do mnie i opowiedziała o klubie, mieście, kibicach i możliwości ponownego zagrania w jednym zespole. Oczywiście chciałam również doświadczyć, jak to jest grać w polskiej lidze – o mistrzostwo Polski. Kiedy grałam tu w Final Four Ligi Mistrzyń, atmosfera na trybunach była niesamowita. Polscy kibice są najlepsi – pozytywnie zaskoczyło mnie to, jak kibicują swoim drużynom.

Jako oceniasz Orlen Ligę?To jedna z lepszych lig w Europie. Czołowe zespoły grają na bardzo dobrym poziomie. Sam poziom sportowy polskiej ligi podnosi się z roku na rok.

Wspomniałaś o polskich kibicach. Czy miałaś szansę spotkać ich wcześniej?

Oczywiście spotkałam polskich kibiców wcześniej. Tak jak już mówiłam – odbieram ich niesamowicie pozytywnie. Są mili i bardzo taktowni. Ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że bez względu na wszystko cały czas są ze swoją drużyną i tak licznie dopingują swoje drużyny podczas meczów.

Która z lig, w których miałaś okazję grać, była dla ciebie najtrudniejsza?

Myślę, że tak 4-5 lat temu liga włoska była tą najtrudniejszą. Mamy tam wiele zespołów, które grają na naprawdę wysokim poziomie. Zupełnie inaczej jest np. w Turcji – gdzie mocnych zespołów jest około trzech, czterech.

Nicola Negro jest nowym trenerem Impelu Wrocław. Miałaś okazję spotkać się z nim wcześniej?

Tak – znam Nicolę, ale nigdy wcześniej z nim nie współpracowałam. Cieszy mnie to, że będę miała taką okazję. Słyszałam o nim wiele dobrych rzeczy.

Grałaś z Kasią Skowrońską-Dolatą m.in. w lidze chińskiej. Cieszysz się, że ponownie zagracie razem?

Kasia to ktoś więcej niż tylko koleżanka z drużyny. Mieliśmy razem wspaniałe sezony, to był czas naszych wspólnych sukcesów – grałyśmy razem 4 lata: dwa w Pesaro i dwa w Chinach.

Byłaś kiedykolwiek w Polsce i Wrocławiu? Jak oceniasz nasz kraj? Masz jakieś oczekiwania względem Wrocławia?

Grałam w Polsce z kadrą Włoch kilkukrotnie, np. podczas World Grand Prix w 2011 roku. Bardzo cieszy mnie to, że będę mogła pozostać tu na dłużej. Miasto bardzo mi się podoba i nie mogę doczekać się przyjazdu do Wrocławia.

Jakie masz oczekiwania względem nowego zespołu?

Mam nadzieję, że sprawimy wiele niespodzianek. Nie będzie o to łatwo, ale chciałabym, żeby tą największą niespodzianką było mistrzostwo Polski!

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved