Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tobiasz zamieniła KSZO na Budowlanych

Tobiasz zamieniła KSZO na Budowlanych

fot. archiwum

Budowlani Łódź powoli kompletują skład na nowy sezon. Wszystko wskazuje na to, że dołączy do nich Ewelina Tobiasz. To młoda rozgrywająca, która ostatni sezon spędziła w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. O miejsce w podstawowym składzie walczyć ma z Pavlą Vincourovą.

21-letnia Tobiasz jest wychowanką Jedynki Tarnów, a swoje umiejętności siatkarskie szlifowała także w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Od 2013 roku zawodniczka występowała w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z którym awansowała do Orlen Ligi. W minionym sezonie wspólnie ze swoimi klubowymi koleżankami zajęła dziewiąte miejsce.

Rozgrywająca od lat gra również w kadrze narodowej. W biało-czerwonych barwach grała już w kadetkach, a następnie w juniorkach. W szerokiej kadrze seniorskiej po raz pierwszy znalazła się w 2012 roku, kiedy miała zaledwie 18 lat. W tym roku również została powołana do reprezentacji przez trenera Jacka Nawrockiego. Jeśli chodzi o jej sukcesy na arenie międzynarodowej, to zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach świata kadetek oraz piąte w mistrzostwach Europy tej samej kategorii.

Przypomnijmy, że Tobiasz jest trzecią nową zawodniczką zakontraktowaną przez Budowlanych Łódź. O miejsce w podstawowym składzie rywalizowała będzie z Czeszką, Pavlą Vincourovą. W międzysezonowej przerwie do łódzkiej ekipy dołączyła także doświadczona przyjmująca, Heike Beier.Zobacz również
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved