Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pierwsze decyzje kadrowe w Bielawiance

Pierwsze decyzje kadrowe w Bielawiance

fot. archiwum

Za Beewatec Bielawianką Bester Bielawa bardzo udany sezon na II-ligowym froncie. Po jego zakończeniu przyszedł czas na kompletowanie zespołu na nowe rozgrywki. W zespole z Dolnego Śląska zanosi się na rewolucję kadrową.

Minione rozgrywki były nadzwyczaj udane dla Bielawianki Bielawa. Drużyna prowadzona przez Marcina Jarosza nie tylko zrealizowała cel minimum, którym był awans do czołowej czwórki drugiej grupy II ligi mężczyzn, ale zaszła znacznie dalej. W play-off wyeliminowała po pięciu spotkaniach Astrę Nowa Sól, następnie przeszła przez turniej półfinałowy i dopiero w zmaganiach finałowych została zatrzymana przez rywali. Jednak to już historia, a włodarze Bielawianki koncentrują się na budowie składu na kolejne rozgrywki.

Dla kibiców z Bielawy na pewno ważną informacją jest pozostanie w klubie Michała Tomiałowicza, który w poprzednich rozgrywkach stanowił o sile Bielawianki. Ponadto w ekipie z Dolnego Śląska wciąż występować mają: Kamil Durski, Grzegorz Kukla, Michał Glinka i Mateusz Polakowski. Na zakończenie kariery zdecydowali się: Tomasz Surtel (środkowy) oraz Maciej Leński (rozgrywający). Z kolei Łukasz Jurczyński zamierza odpocząć od siatkówki i wyleczyć kontuzjowane kolano. Niepewna jest także przyszłość Jarosława Pizuńskiego. Na pewno w zespole z Bielawy nie zagra już Marek Wawrzyniak, który jeszcze w trakcie minionego sezonu pożegnał się z Bielawianką, a ostatnio przeniósł się do Sobieskiego Areny Żagań, oraz Alex Strube. Obecnie trwają rozmowy z zawodnikami, którzy zasilą szeregi Bielawianki. Wiadomo jedynie, że do gry po urazie barku wróci przyjmujący Krzysztof Prokopowicz, dołączy do niej również Michał Skwarcan. Ponadto klub organizuje 11 czerwca otwarty trening dla siatkarzy zainteresowanych grą w Bielawie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved