Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > AZS AWF UKSW Warszawa wkracza z energią w nowy sezon

AZS AWF UKSW Warszawa wkracza z energią w nowy sezon

fot. archiwum

W sezonie 2014/2015 KS AZS AWF UKSW Warszawa zajął drugie miejsce w 3. grupie II ligi kobiet oraz zdobył akademickie wicemistrzostwo Polski i mistrzostwo Polski w kategorii AWF-ów. A jak będzie w kolejnym sezonie?

Skład zespołu został oparty na młodych, zdolnych siatkarkach rozpoczynających swoją wielką przygodę z profesjonalną piłką siatkową (Mansfeld, Brzoska, Kubiczek, Jasek, Sokolińska, Krakowska). Zespół dwóch połączonych, zasłużonych warszawskich uczelni wyższych: Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego prowadzony był przez charyzmatycznego trenera Andrzeja Ojrzanowskiego, któremu pomagał kierownik zespołu – Bolesław Formanek. Systematycznie piął się w górę ligowej tabeli, kończąc sezon udziałem w turnieju eliminacyjnym o awans do I ligi w Proszowicach.

Zadowolony z osiągniętego wyniku w minionym sezonie jest trener warszawskiego zespołu, Andrzej Ojrzanowski. Zwraca on uwagę na owocną współpracę dwóch uczelni, ale jednocześnie podkreśla, że bez wsparcia finansowego trudno będzie zatrzymać w drużynie najbardziej wartościowe zawodniczki. – Nasz zespół składał się ze studentek AWF-u i UKSW oraz kilku dziewcząt z innych warszawskich uczelni. Współpraca obydwu uczelni układa się bardzo dobrze i pozostaje nam tylko cieszyć się, że mamy możliwość wytyczenia wspólnej drogi w kolejnych, wspólnych sezonach. Osiągnęliśmy znakomity wynik, który bez poparcia finansowego może zostać roztrwoniony, gdyż wysokie umiejętności naszych zawodniczek zostały dostrzeżone przez pozostałe kluby z Mazowsza. Niestety z racji braku większej liczby sponsorów nie możemy zagwarantować naszym zawodniczkom lepszych warunków socjalnych – mówi trener Ojrzanowski.

Z kolei prezes AZS-u AWF liczy na dynamiczny rozwój żeńskiej sekcji siatkówki, by w przyszłości mogła ona powalczyć o awans do I ligi. Wspomina on również o historycznych osiągnięciach warszawskiego AZS-u oraz podkreśla brak środków finansowych na sekcję siatkarską, co odbiło się na jej wynikach w ostatnich latach. – Mimo iż mamy wielu znakomitych sportowców, włącznie z mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata, to siatkarki są bliskie mojemu sercu. Mimo że AZS AWF Warszawa jest najbardziej utytułowanym klubem w historii polskiej piłki siatkowej, to niestety z roku na rok było coraz gorzej z finansowaniem sekcji kobiet, dlatego nawiązaliśmy owocną współpracę z sąsiadującą bielańską uczelnią – UKSW. Dzięki wsparciu finansowemu Grupy „Energoglobal” nasze siatkarki mogły uczestniczyć w turnieju półfinałowym o I ligę w minionym sezonie. Mamy nadzieję, że nasza współpraca spowoduje dynamiczny rozwój żeńskiej sekcji siatkówki i z nową energią wejdziemy w kolejny sezon. Nie marzy nam się od razu nawiązanie do lat dominacji AZS-u w Polsce, ale dzięki współpracy ze spółkami Grupy „Energoglobal” walka o miejsce w I lidze w przeciągu dwóch lat jest jak najbardziej realna – podkreśla Maciej Hartfil, prezes AZS-u AWF. 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved