Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Roberto Piazza oficjalnie asystentem Heynena w kadrze Niemiec

Roberto Piazza oficjalnie asystentem Heynena w kadrze Niemiec

fot. zbiory prywatne

O nowej roli byłego szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla mówiło się od jakiegoś czasu, Włoch nie narzekał na brak propozycji. Wraz z rozpoczęciem sezonu reprezentacyjnego Roberto Piazza rozpoczął pracę z kadrą naszych zachodnich sąsiadów.

Od informacji o definitywnym zakończeniu współpracy Roberto Piazzy z Jastrzębskim Węglem minęły nieco ponad dwa tygodnie, a szkoleniowiec na brak zajęcia nie może narzekać. Po wyjątkowo krótkim urlopie po zakończeniu sezonu ligowego Włoch dołączył do sztabu szkoleniowego brązowych medalistów mistrzostw świata. Współpraca szkoleniowa Piazzy z Vitalem Heynenem została już oficjalnie potwierdzona, a były trener jastrzębian nie krył satysfakcji z takiego rozwoju wypadków, krótko przedstawiając całą sytuację. – Zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym pewne wybory prowadzą nas do nieoczekiwanych spotkań. Te natomiast mogą stwarzać konieczność podejmowania nowych wyborów i decyzji, aby wykorzystać inne możliwości. Podczas ostatniego sezonu, który spędziłem w Polsce jako trener Jastrzębskiego Węgla, miałem okazję osobiście spotkać Vitala Heynena. W tym czasie on też pracował z plusligową drużyną, jednak większość kibiców pamięta go jako trenera reprezentacji Niemiec, z którą podczas ostatniego mundialu zasłużenie wywalczył brązowy medal – mówił Roberto Piazza.

Jak przyznał Włoch, obaj szkoleniowcy szybko znaleźli wspólny język. Roberto Piazzę i Vitala Heynena łączy jedna wspólna cecha – obaj szkoleniowcy zgodnie podkreślają, że siatkówka jest dla nich nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją. – Siatkówka jest moim życiem! – mówił niedawno w rozmowie ze Strefą Siatkówki Roberto Piazza. Porozumienie i współpraca obu szkoleniowców nie powinny więc dziwić. – To właśnie te spotkania po meczach, uwagi dotyczące gry, wymieniane między uściskami dłoni, dały tego typu efekt. Vital po prostu przyszedł do mnie z propozycją współpracy w jego sztabie szkoleniowym. Miałem wystarczająco dużo czasu, żeby zmienić walizkę i przepakować się – o samej propozycji, nie wymagającej długich rozważań, mówił szkoleniowiec.

Piazza w sztabie trenerskim Heynena zastąpi innego Włocha. Roberto Santilli, bo o nim mowa, podjął pracę z reprezentacją Australii. Po rezygnacji z uczestnictwa w tegorocznej Lidze Światowej reprezentacja Niemiec będzie miała nieco mniej napięty grafik. Podopieczni Vitala Heynena nie próżnują, w najbliższych dniach rozegrają spotkania sparingowe z kadrą Słowacji. Pierwszym sprawdzianem brązowych medalistów mistrzostw świata będą igrzyska europejskie. – Jesteśmy już na drodze do pierwszego celu, jakim są igrzyska europejskie w Baku – mówił Roberto Piazza. Szkoleniowiec przyznał też, że mimo braku znajomości języka niemieckiego nie obawia się bariery językowej, mogącej być przeszkodą w codziennej pracy. – Zdecydowałem się na tę pracę i przyjechałem tutaj, nie rozumiejąc ani słowa po niemiecku. Ale język siatkówki nie ma granic – zakończył Włoch.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved