Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porec Major: Mocne otwarcie Fijałka i Prudla

Porec Major: Mocne otwarcie Fijałka i Prudla

Jedyna w turnieju głównym polska para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel bardzo dobrze rozpoczęła walkę w fazie grupowej. W pierwszym starciu biało-czerwoni bardzo pewnie pokonali Norwegów. W drugim już jednak musieli uznać wyższość reprezentantów Francji.

Duet Fijałek/Prudel udanie zrewanżował się Norwegom Horrem/Eithun. Ci bowiem w kwalifikacjach do main draw w chorwackich zawodach po dwusetowym starciu wyeliminowali z turnieju Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. W czwartek biało-czerwoni nie dali już rywalom szans. Grzegorz i Mariusz przeważali od pierwszych akcji do samego końca. Skuteczna gra polskich plażowiczów pozwalała im spokojnie, ale bardzo skutecznie budować przewagę (6:3, 8:3), która przez cały czas utrzymywała się na wysokim poziomie. W połowie seta pierwszego Norwegowie próbowali jeszcze coś zrobić, zniwelowali straty do trzech oczek, ale im bliżej końca, tym znowu coraz lepiej spisywali się Fijałek i Prudel. Reprezentanci Polski zapisali na swoim koncie świetną końcówkę, w której seria punktów dała im wygraną 21:13. Druga odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie, od początku Polacy wysoko prowadzili (8:3, 10:4), a przeciwnicy nie mogli nic zrobić, bowiem raz po raz swoją siłę pokazywali biało-czerwoni. Przewaga Grzegorza i Mariusza ani przez chwilę nie była zagrożona i cały pojedynek zakończył się po 36 minutach gry.

Fijałek/Prudel POL [3] – Horrem/Eithun NOR [30] 2:0
(21:13, 21:15)

Okazję do rewanżu duet Fijałek/Prudel miał także w kolejnym meczu, w którym rywalami byli reprezentanci Francji. Para Krou/Rowlandson pokonała naszą dwójkę w półfinale tegorocznych zawodów Jurmala Masters. Jak się okazało i tym razem Francuzi byli lepsi, wygrywając podobnie jak wcześniej w tie-breaku. Od początku pojedynku trójkolorowi sprawiali Polakom niemałe problemy i to oni jako pierwsi wysunęli się na prowadzenie, które utrzymywali przez pewien czas (6:4, 9:7). W kolejnych uderzeniach naszej dwójce udało się wyrównać stan seta, a zaraz później przejąć inicjatywę (14:12). Przeciwnicy starali się gonić wynik, ale za każdym razem, gdy zbliżyli się do Polaków, ci znowu odskakiwali, nie oddając już prowadzenia do samego końca. Druga odsłona była bardzo podobna do pierwszej, z tym że wszystko działo się na odwrót. To Fijałek z Prudlem jako pierwsi zaczęli wysuwać się na prowadzenie (8:7), a Francuzi w połowie tej części meczu dogonili ich (12:12). W końcówce natomiast lepiej zaprezentowali się Krou/Rowlandson i o wyniku tego starcia decydował tie-break. Set decydujący był bardzo zacięty, a żadna z par długo nie mogła wypracować większej przewagi na dłużej. W końcówce prym zaczęli jednak wieść przeciwnicy, którzy wygrali dwie ważne akcje (14:11) i niedługo później cieszyli się z drugiej wygranej nad Fijałkiem i Prudlem. Polacy jutro rozegrają ostatni pojedynek w grupie.

Fijałek/Prudel POL [3] – Krou/Rowlandson FRA [19] 1:2
(21:19, 18:21, 13:15)