Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Zaroślińska: Teraz szykujemy się do igrzysk w Baku

Katarzyna Zaroślińska: Teraz szykujemy się do igrzysk w Baku

fot. 058sport.pl / atomtrefl.pl

Przed reprezentantkami Polski ciężkie zadanie i dużo grania, by wywalczyć awans do IO. - Każda z nas wie, jakie to ważne i jak trudno będzie wywalczyć tę kwalifikację. Niełatwa praca przed nami, ale się jej nie boimy - mówi Katarzyna Zaroślińska.

Wciąż nie ma pani w dorobku mistrzostwa Polski. Po przegranym finale z Chemikiem Police był duży niedosyt?

Katarzyna Zaroślińska: Ten sezon możemy zaliczyć do bardzo udanych. Gdyby ktoś przed jego rozpoczęciem powiedział, że będziemy mieć Puchar Polski, srebro Pucharu CEV i wicemistrzostwo Polski, to brałybyśmy to w ciemno. Ale jako sportowiec mam niedosyt, bo wiem, że można było ugrać coś więcej. W finale jednak trzeba wygrać trzy mecze. Zrobił to Chemik, bo był lepszy. Mnie srebro satysfakcjonuje, ale mam nadzieję zdobyć kiedyś jakiekolwiek złoto.

Może uda się z reprezentacją na igrzyskach europejskich w Baku.Zobaczymy, wszystko jest możliwe. To jest jednak wielka niewiadoma. Nie wiemy, jak to wszystko będzie wyglądać. Każda z nas jest nastawiona na walkę o najwyższe cele. Nie myślimy o tym, że jesteśmy nisko w rankingu czy o niepowodzeniach w ostatnich latach. Karta jest czysta. Jedziemy do Baku z nową drużyną i nowym trenerem. Wszystko jest w naszych rękach. Nastawiam się na coś fajnego i jadę z myślą, by coś ugrać. Mam nadzieję, że jakiś medal wpadnie.

Przed wami dużo ważnego grania. Potrzebujemy punktów, by myśleć o grze w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Każda z nas wie, jakie to ważne i jak trudno będzie wywalczyć tę kwalifikację. Niełatwa praca przed nami, ale się jej nie boimy. Każdej z nas należy jedynie życzyć zdrowia i żebyśmy dały radę. Teraz szykujemy się do igrzysk w Baku, a później będzie chwila na wytchnienie. Wtedy przyjdzie czas na odpoczynek i regenerację. Od turnieju finałowego II dywizji World Grand Prix w Polsce do końca sezonu będziemy walczyć o jak najlepsze rezultaty dla reprezentacji.

Jak się pani pracuje z nowym trenerem kadry Jackiem Nawrockim?

Trudno wypowiedzieć się na ten temat, bo żadna z nas wcześniej z nim nie pracowała. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Trener powiedział, czego od nas oczekuje i mniej więcej jak to będzie wyglądać. Zobaczymy, jak będzie dalej. Na chwilę obecną najważniejsze jest to, że wszyscy mamy wspólny cel. Trener jest z nami i każda zaczyna to czuć, że jesteśmy tu razem w jednym celu.

Cały wywiad Jakuba Bochenka w serwisie katowickisport.pl

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved