Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Karol Kłos: Jestem smutny, że nie będę mógł zagrać

Karol Kłos: Jestem smutny, że nie będę mógł zagrać

fot. Izabela Kornas

Już w najbliższy weekend po raz pierwszy w Hali Sportowej Częstochowa rozegrane zostaną spotkania Ligi Światowej. - To przyjemność być w Polsce, która jest stolicą światowej siatkówki - powiedziała podczas konferencji prasowej supervisor, Howyda Mondy.

Po bardzo udanej dla Polaków inauguracji Ligi Światowej reprezentacja przeniosła się do Częstochowy. W piątek i sobotę podopieczni trenera Stephane’a Antigi zmierzą się z drużyną Iranu. Podczas konferencji prasowej poprzedzającej oba spotkania oprócz kapitanów i trenerów obu ekip obecni byli supervisor FIVB oraz prezydent Częstochowy. Przedstawicielka światowej federacji nie ukrywała zadowolenia z przyjazdu do Polski. – To przyjemność być w Polsce, która jest stolicą światowej siatkówki. Polacy potwierdzili to podczas zeszłorocznych mistrzostw świata, które wygrali oraz zorganizowali na bardzo wysokim poziomie. Z przyjemnością witam również reprezentację Iranu, która jest czarnym koniem z drużyn azjatyckich. Chciałabym również przywitać polski zespół, którego jestem fanką. Liczę na dwa bardzo dobre pojedynki i życzę powodzenia obu drużynom – powiedziała Howyda Mondy.

Radości z możliwości goszczenia obu reprezentacji nie ukrywał również prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.Częstochowa od bardzo wielu lat jest związana z siatkówką. Mieszka tu wielu kibiców siatkówki, dlatego cieszę się, że Częstochowa gości Ligę Światową. Liczę, że nasza Hala Sportowa Częstochowa sprawdzi się w tej roli. Myślę również, że wszyscy ci, którzy będą mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu, będą mogli podziwiać wspaniałe widowisko sportowe. Jestem przekonany, że Hala Sportowa Częstochowa przyniesie szczęście polskiej drużynie i będziemy mieli okazję oglądać dwa zwycięstwa naszych zawodników – powiedział prezydent.

Również przedstawiciele reprezentacji Iranu byli zadowoleni z przyjazdu do Polski. – Jesteśmy zadowoleni z możliwości gry w Polsce, przeciwko mistrzom świata. Spodziewam się dwóch trudnych meczów, ponieważ polski zespół jest obecnie bardzo mocny. Zmienili skład, pojawiło się kilku ciekawych, dobrych graczy. Postaramy się pokazać z jak najlepszej strony. To przyjemność grać w Polsce, ponieważ tutaj ludzie kochają i rozumieją siatkówkę – stwierdził trener Slobodan Kovac. Irańczycy do Polski przyjechali z zerowym dorobkiem punktowym, gdyż w poprzedni weekend dwukrotnie przegrali z reprezentacją USA. – Jesteśmy w innej sytuacji niż Polacy, oni wygrali mecze z Rosją, a my przegraliśmy oba pojedynki z USA. Aby dobrze zagrać z Polską, musimy pokazać coś specjalnego, chociaż nie jesteśmy w najlepszej formie. Polacy grają u siebie, uważam, że są najlepszą drużyną w naszej grupie. Jeśli chcemy myśleć o awansie do Final Six, musimy zdobyć punkty tutaj oraz w Rosji. Damy z siebie wszystko – zapowiedział Saeid Marouf, kapitan reprezentacji Iranu.W Częstochowie na konferencji prasowej obok Stephane’a Antigi Polskę reprezentował nieobecny dotąd Karol Kłos, który dopiero wraca do zdrowia po zabiegu. Jako pierwszy głos zabrał szkoleniowiec biało-czerwonych. – W zeszłym roku graliśmy pięć razy z Iranem, szczególnie ostatni mecz, podczas mistrzostw świata, był bardzo stresujący. Znamy się doskonale, wiemy, że nie będzie łatwo. Pracowaliśmy dobrze, rozgrywki rozpoczęliśmy bardzo dobrze – dwa razy wygraliśmy z Rosją, ale wiemy, że w ten weekend nie będzie łatwo – zastrzegł trener. Również kapitan reprezentacji z szacunkiem odniósł się do przeciwników. – Wiemy, jak dobrą drużyną jest Iran, wiemy, co pokazał w zeszłorocznej Lidze Światowej oraz na mistrzostwach. Dla nas to zawsze wielka radość i ogromne wyzwanie, gdy wychodzimy na mecz przeciwko tej reprezentacji. Myślę, że każdy z nas nie może już się doczekać jutrzejszego i kolejnego spotkania. Jestem smutny, że nie będę mógł zagrać. Kibice w Częstochowie naprawdę stęsknili się za polską siatkówką i za meczami reprezentacji. Myślę że frekwencja dopisze i będziemy grali przy pełnych trybunach – zakończył Karol Kłos.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved