Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dariusz Luks szkoleniowcem Volleya Rybnik

Dariusz Luks szkoleniowcem Volleya Rybnik

fot. archiwum

Doszło do roszad na ławce trenerskiej w drugoligowym zespole TS Volley Rybnik, Wojciecha Kasperskiego na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Dariusz Luks. Do zespołu powrócił wychowanek rybnickiego zespołu - Błażej Podleśny.

Jak poinformowano na oficjalnym profilu TS-u Volleya Rybnik na facebooku, nowym szkoleniowcem zespołu został Dariusz Luks, który zastąpił na stanowisku Wojciecha Kasperskiego. Przypomnijmy, że karierę trenerską Luks rozpoczął jako asystent Zbigniewa Błaszczaka w Górniku Radlin, a w sezonie 2003/2004 został pierwszym trenerem zespołu i poprowadził drużynę do awansu do PLS-u. Później przeniósł się do Piły, gdzie także wywalczył awans z Jokerem do ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej prowadził w sezonie 2006/2007 Jadar Radom, ale w następnym po trzech porażkach podał się do dymisji. Następnie objął żeński klub grający w ekstraklasie – AZS Białystok. Od 2010 roku był trenerem Trefla Gdańsk, z którym także wywalczył awans do PlusLigi. Ostatnio pracował w PTPS-ie Piła, gdzie przyszedł pod koniec sezonu 2012/13, a w październiku 2013 po pierwszej kolejce spotkań pożegnał się z zespołem.

Do zespołu powrócił po roku wychowanek Volleya – Błażej Podleśny. Rozgrywający w ostatnim sezonie bronił barw Hutnika Dobry Wynik Kraków, z którym wywalczył awans do I ligi. – Mam nadzieję, że współpraca z trenerem Luksem będzie owocna i uzyskamy awans do I ligi, bo taki jest nasz cel – powiedział Podleśny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved