Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni Katowice rozpoczęli zbrojenia na przyszły sezon

Czarni Katowice rozpoczęli zbrojenia na przyszły sezon

fot. TKKF Czarni Katowice

Przygotowania beniaminka I ligi TKKF-u Czarnych Katowice do sezonu ruszyły pełną parą. Klub buduje mocny zespół, który może namieszać w rozgrywkach. Do ekipy ze stolicy Śląska dołączył przyjmujący Michał Błoński oraz rozgrywający Maciej Fijałek.

Ubiegły sezon w II lidze był dla zespołu TKKF-u Katowice bez wątpienia udany. Drużyna przez całą rundę zasadniczą była niekwestionowanym liderem, a każdy z rozgrywanych pojedynków kończyła na swoją korzyść. Podczas turniejów kwalifikacyjnych do rozgrywek I ligi nie mogło być inaczej. Zespół pokonał każdego z przeciwników, zapewniając sobie tym samym miejsce na zapleczu ekstraklasy. Sumując, na 28 spotkań podopieczni Grzegorza Słabego przegrali jedynie jeden mecz przeciwko TKS-owi Tychy.

Choć dla katowiczan sezon ligowy dopiero co dobiegł końca, włodarze zespołu nie próżnują. Zespół pozyskał dwóch nowych zawodników. Jednym z nich jest Michał Błoński reprezentujący w zeszłym sezonie barwy plusligowego BBTS-u Bielsko-Biała. Zawodnik będzie sporym wzmocnieniem na przyjęciu katowickiej drużyny. Przedłużenie kontraktu zaproponowano także Maciejowi Naliwajko, jednak pierwsze decyzje kadrowe nie dotyczą jedynie przyjęcia w zespole. Oprócz Naliwajko drugi sezon z rzędu barw Czarnych reprezentować będzie Łukasz Jurkojć. Rozgrywający o miejsce w pierwszej szóstce rywalizować będzie z Maciejem Fijałkiem, który z ubiegłorocznym beniaminkiem Victorią PWSZ Wałbrzych zdobył mistrzostwo I ligi. W rezultacie z zespołem pożegnał się Łukasz Szablewski.

Pod wielkim znakiem zapytania stoi kwestia ataku w zespole. Z drużyną pożegnał się Marcin Kozioł, natomiast Peter Divis pod wodzą Grzegorza Słabego będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne zespołu.Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved