Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Ferens zawodnikiem Transferu Bydgoszcz

Wojciech Ferens zawodnikiem Transferu Bydgoszcz

fot. BBTS

Zarząd i sztab szkoleniowcy nadal nie ustają w poszukiwaniach, przeglądaniach ofert i kontaktach z menadżerami oraz zawodnikami, którzy mogliby zasilić szeregi naszej drużyny. Wynikiem tych prac jest transfer Wojciecha Ferensa.

Wojciech Ferens to dwudziestoczteroletni przyjmujący, który swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Wolanowie. To właśnie tam w miejscowym gimnazjum rozpoczął uprawianie tej dyscypliny sportu. Niedługo później, podczas turnieju radomskiej gazety Echa Dnia, został zauważony przez trenera drużyny z Radomia – Krzysztofa Jaskulskiego. Tak trafił do zespołu kadetów Jadaru. Grę w radomskim klubie rozpoczął w 2007 roku, a po roku trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. W tym czasie był reprezentantem Polski kadetów. W narodowych barwach wywalczył także 4. miejsce w mistrzostwach Europy w Rotterdamie (2009) i złoty medal w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Z kolei z Czarnymi Radom został mistrzem Polski juniorów w 2010 roku.

To był przyczółek to tego, by zmierzyć się z PlusLigą. W 2010 roku podpisał kontrakt z AZS-em Olsztyn. W pierwszym sezonie nie miał wielu okazji do gry, zdobywając tylko 35 punktów. Choć drużynowo kolejne rozgrywki nie były dla akademików udane (10. miejsce), dla Ferensa indywidualnie był to krok do przodu. Większość meczów rozpoczynał jako podstawowy przyjmujący, kończąc z dorobkiem 225 punktów. Rok później olsztynianie powtórzyli wynik, ale zawodnik zaliczył jeszcze lepszy sezon. Bardzo często był najlepszym punktującym w swojej drużynie, w jednym z meczów notując wynik aż 31 oczek. Po sezonie 2012/2013 zdecydował się opuścić Warmię i Mazury, wybierając ofertę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Choć w Kędzierzynie miał spędzić dwa sezony, ostatecznie po roku został wypożyczony do BBTS-u Bielsko-Biała. W ZAKSIE nie miał wielu okazji do gry w podstawowym składzie, częściej pojawiając się w roli zmiennika. Rozgrywki zakończył z dorobkiem 109 punktów. Po przenosinach do Bielska-Białej ponowie odżył. Choć jego zespół ostatecznie zajął dopiero 13. miejsce w PlusLidze, Ferens był jednym z wyróżniających się zawodników, a na pewno był liderem swojej drużyny. Ponownie nabrał pewności siebie, głównie dzięki regularnej grze. Sezon zakończył z dorobkiem 356 punktów, co dało mu 22. miejsce wśród najlepiej punktujących ligi. Zdobył 31 oczek bezpośrednio z zagrywki, 39 blokiem i 286 atakiem.Tak dobry sezon zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski. Wojciech Ferens znalazł się w kadrze B, którą powołał trener Andrzej Kowal. Pojedzie również do Baku na pierwsze igrzyska europejskie, które rozegrane zostaną w dniach 12-28 czerwca. W Bydgoszczy pojawi się, gdy wypełni reprezentacyjne obowiązki. Przygotowania do sezonu 2015/2016 ruszają w połowie sierpnia.

Wojciech Ferens
Data urodzenia: 05.04.1991
Wzrost: 194 cm
Zasięg w ataku: 351 cm
Zasięg w bloku: 320 cm

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved