Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porec Major: Zwycięstwo i porażka Kołosińskiej i Brzostek

Porec Major: Zwycięstwo i porażka Kołosińskiej i Brzostek

Udanie zmagania w Porec Major rozpoczęły Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Biało-czerwone w pierwszym meczu wykazały wyższość nad znacznie wyżej notowaną parą z Holandii - Meppelink/Van Iersel. W drugim meczu uległy jednak parze Borger/Büthe.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek to jedyna polska, żeńska para biorąca udział w turnieju w Porec Major. Reprezentantki Polski zmagania rozpoczęły od rywalizacji z holenderską parą Meppelink/Van Iersel. Nie były jej faworytkami, bowiem znacznie wyżej rozstawione w zawodach były ich przeciwniczki. Jednak już premierowa odsłona spotkania pokazała, że biało-czerwone mogą pokrzyżować plany Holenderkom. Toczyły w niej bowiem wyrównaną walkę, a minimalnie gorsze okazały się dopiero w walce na przewagi, którą przegrały 20:22. W drugiej partii również żadnemu z duetów nie udało się odskoczyć na znaczną odległość punktową, a często na świetlnej tablicy pojawiał się remis. Ale tym razem to polska para zachowała więcej zimnej krwi w końcówce, a triumf 22:20 doprowadził do trzeciego seta. Podbudowane takim obrotem sprawy Kołosińska i Brzostek w decydującej odsłonie poczynały sobie coraz śmielej, z akcji na akcję przybliżając się do końcowego sukcesu. Ostatecznie po prawie 50 minutach walki wygrały tę część meczu 15:10, a całe spotkanie 2:1.

W drugim grupowym meczu rywalkami polskich siatkarek były reprezentantki Niemiec, rozstawione w turnieju z numerem jedenastym Karla Borger/Britta Büthe. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek, które wygrały zaciętą pierwszą partię 21:19. W drugiej odsłonie gra wyglądała podobnie, ale tym razem lepsze okazały się Niemki, które tak jak Polki w secie numer jeden triumfowały 21:19. Wynik meczu ustalić miał zatem tie-break. W nim odskoczyć udało się parze niemieckiej. Duet Borger/Büthe wygrał trzecią partię 15:11 i po niecałej godzinie mógł cieszyć się z triumfu 2:1. W czwartek na zakończenie zmagań grupowych biało-czerwone zmierzą się z parą z Australii – Louise Bawden/Taliqua Clancy.

Meppelink/Van Iersel NED [6] – Kołosińska/Brzostek POL [27] 1:2
(22:20, 20:22, 10:15)

Borger/Büthe GER [11] – Kołosińska/Brzostek POL [27] 2:1
(19:21, 21:19, 15:11)