Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porec Major: Trzy polskie pary w kwalifikacjach do main draw…

Porec Major: Trzy polskie pary w kwalifikacjach do main draw…

fot. archiwum

...niestety żadna z nich nie awansowała. W pierwszej rundzie eliminacji tylko duet Kantor/Łosiak odniósł zwycięstwo. Porażki par Kosiak/Rudol oraz nowo powstałej Bryl/Szałankiewicz wyeliminowały je z zawodów Porec Major. Kantor/Łosiak odpadli w drugiej rundzie.

Dla Jakuba Szałankiewicza Porec Major jest pierwszym turniejem rozgrywanym z nowym partnerem. W Lucernie Michał Kądzioła nabawił się kontuzji i na dłuższy czas jest wyłączony z gry. Z tego względu do Szałankiewicza dołączył Michał Bryl. Zawodnicy od jakiegoś czasu trenowali już razem, a zawody w Chorwacji są dla nich pierwszym sprawdzianem. Ze względu na zmienione przepisy punkty w rankingu, jakie posiada Szałankiewicz, nic nie wskórały i dwójka musi zawody rozpoczynać od kwalifikacji. W nich niestety nowo stworzonej parze nie poszło. W pierwszej rundzie Bryl i Szałankiewicz ulegli włoskiej parze w dwóch setach. W ważnych momentach Polakom brakowało zgrania i choć walczyli do samego końca, to w ostatnich akcjach drugiego seta lepiej zgrani Ranghieri/Carambula przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W porannych meczach kwalifikacyjnych wiodło się Polakom różnie. Problemu z awansem do kolejnego etapu nie mieli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy pokonali Łotyszy Plavins/Egleskalns. Rywale jeszcze w pierwszej odsłonie starali się sprawić biało-czerwonym pewne problemy, jednak ostatecznie to reprezentanci naszego kraju rozstrzygnęli seta na swoją korzyść. W drugim już natomiast para Kantor/Łosiak nie dała przeciwnikom żadnych szans, zdominowała boisko i zakończyła cały pojedynek wygraną.

Słabiej spisali się natomiast Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy w kwalifikacjach trafili na Niemców Dollinger A./Wickler. Do tej pory polska para w turniejach spisywała się całkiem dobrze. Tym razem jednak jej się nie powiodło. Rywale okazali się tego dnia za silni, w ważnych momentach to oni przejmowali inicjatywę, wygrywając też decydujące akcje. Polakom przydarzyło się kilka błędów w nieodpowiednim momencie i pojedynek zakończył się w dwóch setach.I runda:
Plavins/Egleskalns LAT [29] – Kantor/Łosiak POL [4] 0:2
(18:21, 10:21)
Dollinger A./Wickler GER [19] – Kosiak/Rudol POL [14] 2:0
(21:17, 21:15)
Bryl/Szałankiewicz POL [5] – Ranghieri/Carambula ITA [28] 0:2
(17:21, 23:25)

W drugiej rundzie zakończył się turniej dla Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Polacy po dwusetowym pojedynku ulegli Norwegom Horrem/Eithun. Rywale od początku spisywali się lepiej i choć w drugiej odsłonie nasi reprezentanci mieli swoje szanse, nie wykorzystali ich i nie przedłużyli tego starcia. Oznacza to, że w turnieju głównym zagrają jedynie Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

II runda:
Horrem/Eithun NOR [13] – Kantor/Łosiak POL [4] 2:0
(21:16, 21:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved