Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Piotr Orczyk siatkarzem Knack Roeselare

Piotr Orczyk siatkarzem Knack Roeselare

Piotr Orczyk w sezonie 2014/2015 występował w Asse-Lennik. Młody przyjmujący nie zostanie w tym klubie na kolejny sezon, ale nadal będzie występował na parkietach belgijskiej ekstraklasy, w zespole mistrza kraju - Knack Roeselare.

22-letni zawodnik do Belgii przeniósł się z Effectora Kielce i już w pierwszym roku swojego pobytu zanotował sukcesy. Został zdobywcą Pucharu Belgii z Volley Behappy2 Asse-Lennik, gdzie w finale łatwo pokonał Precurę Antwerpia 3:0. Piotr Orczyk zagrał także w finale ligi belgijskiej, ale tam lepszy okazał się… Knack Roeselare, czyli nowy pracodawca polskiego zawodnika. We wszystkich czterech meczach finałowych Polak był obok Robina Overbeeke jednym z liderów zespołu. W meczu numer dwa zdobył nawet 28 punktów, notując aż 83% (!) skuteczności ataku.

Z klubem żegnają się natomiast Tomas Rousseaux i Eemi Tervaporti, z ligi niemieckiej, a konkretnie TV Ingersoll Bühl, sprowadzono rozgrywającego Trinidada de Haro. W zespole w dalszym ciągu grać będą Joppe Paulides, Matthijs Verhanneman, Stijn D’Hulst czy Ruben van Hirtum. Knack Roeselare, przypomnijmy, w nowym sezonie zagra w Lidze Mistrzów. Kontrakt Piotra Orczyka został podpisany na jeden rok.

źródło: inf. własna, knackvolley.be