Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwsze decyzje kadrowe w AGH AZS Kraków

Pierwsze decyzje kadrowe w AGH AZS Kraków

fot. archiwum

W zespołach Krispol I Ligi trwa przemeblowywanie składu przed sezonem 2015/2016. Pierwsze decyzje personalne zapadły także w AGH AZS Kraków. Jej trenerem będzie nadal Andrzej Kubacki, a małopolska drużyna ma nowego przyjmującego i atakującego.

Miniony sezon nie był szczęśliwy dla AGH AZS Kraków. Drużyna nękana była kontuzjami, przez co trener Kubacki bardzo rzadko miał do dyspozycji optymalny skład. Odbiło się to na wynikach, bowiem wprawdzie ekipa z Krakowa potrafiła sprawiać niespodzianki, dwukrotnie ogrywając chociażby późniejszego mistrza, ale za dużo punktów traciła z zespołami będącymi w jej zasięgu. Zaowocowało to brakiem awansu do play-off i koniecznością walki o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym. Wygrana nad Caro Rzeczyca zapewniła AGH dalszą grę w Krispol I Lidze.

Po zakończeniu sezonu do działania wzięli się działacze krakowskiego klubu. Są już pierwsze efekty ich pracy, choć nie planują oni budowy tak szerokiego składu jak w minionych rozgrywkach. – Każdy sezon jest inny. Różne rzeczy mogą się zdarzyć, aczkolwiek zakontraktowanie tak szerokiego składu było skutkiem kontuzji odniesionych w okresie przygotowawczym. Mam nadzieję, że tym razem urazów już tyle nie będzie – mówi Arkadiusz Jesionek.

Wiadomo, że na ławce trenerskiej krakowskiego zespołu nadal zasiadał będzie Andrzej Kubacki. Na pewno z klubem pożegnają się dwaj zawodnicy, którzy wcześniej byli jednymi z jego filarów. Mowa o dwóch przyjmujących – Patryku Łabie oraz Grzegorzu Surmie. Wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców dostali również Karol Dudziński i Dawid Małysza. Z kolei do rodzinnego miasta wraca Jan Fornal, który miniony sezon spędził w KPS-ie Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, będąc jego podstawowym zawodnikiem. Podobny kierunek obrał także Arkadiusz Żakieta, który Siedlce zamienił na Kraków. Ten atakujący ostatnie lata spędził w KPS-ie, a wcześniej reprezentował barwy MOS-u Wola Warszawa.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligiźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved