Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Janczak nadal będzie prowadzić Victorię Wałbrzych

Krzysztof Janczak nadal będzie prowadzić Victorię Wałbrzych

fot. archiwum

Krzysztof Janczak zostaje na stanowisku pierwszego trenera Victorii PWSZ. To była kluczowa decyzja, bo to on ma budować tak naprawdę zupełnie nowy zespół. Wszyscy zawodnicy mieli tylko roczne kontrakty i z końcem maja stają się "wolnymi strzelcami".

Kilku z siatkarzy ma atrakcyjne propozycje z PlusLigi (Kaczmarek, Krulicki, Mihułka), kilku chce zmienić klub z powodów rodzinnych, chociaż jak mówią w licznych wywiadach, robią to z żalem, bo chcą być bliżej domu (Fijałek). Niektórych nie widzi w nowym składzie sam trener. Jeszcze inni nie bardzo widzą dalszą współpracę z tym samym trenerem. Różne są powody, które prowadzą do zmian w klubach. Dla Victorii PWSZ dwie rzeczy są ważne – wszyscy, którzy licznie udzielają się w mediach, podkreślają bardzo dobre warunki i atmosferę, jaka panowała w wałbrzyskim klubie.

To sprawia, że nie brakuje chętnych, którzy chcą grać w Victorii PWSZ. Zwłaszcza że prezes Henryk Walentas zapowiedział, że klub nie zwalania tempa i chce w przyszłym roku zdobyć awans do PlusLigi (liga ma zostać otwarta na awans dwóch drużyn). A dotychczasowi sponsorzy potwierdzili dalsze wspieranie klubu, więc warunki materialne nie powinny się zmienić na gorsze. To daje podstawy do zbudowania silnej ekipy, a trener Krzysztof Janczak pokazał, że to potrafi robić. W dwa lata zbudował bowiem zespół, który pewnie zdobył miejsce na zapleczu polskiej ekstraklasy.

źródło: victoria.pwsz.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved