Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dick Kooy zawodnikiem Halkbanku Ankara

Dick Kooy zawodnikiem Halkbanku Ankara

fot. Joanna Skólimowska

Dick Kooy oficjalnie ogłosił, że od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy tureckiego Halkbanku Ankara. - Jestem dumny i zaszczycony, że będę miał możliwość gry w tym zespole - powiedział o swoim transferze Holender.

Pod koniec maja Dick Kooy poinformował o rozstaniu z kędzierzyńską ZAKSĄ, w której spędził dwa sezony. Wówczas nie było jednak wiadomo, kto zostanie jego nowym pracodawcą. W środę siatkarz rozwiał wątpliwości na jednym z portali społecznościowych. – Jestem szczęśliwy, mogąc oficjalnie ogłosić, że od przyszłego sezonu będę reprezentował barwy Halkbanku Ankara – napisał Kooy. – Jestem dumny, zaszczycony i wdzięczny, że będę miał możliwość gry w tym zespole. Już po pierwszej rozmowie z prezesem klubu miałem bardzo pozytywne odczucia. Nie mogę się doczekać przeprowadzki do Turcji, tego by poznać tamtejszych ludzi i nauczyć się wiele o tym kraju i jego historii. Nie mogę się też doczekać, by poznać moich nowych, znakomitych kolegów, a także pracy ze wspaniałym trenerem, Lorenzo Bernardim. Liczę, że sezon będzie dla nas udany – dodał.

Holenderski przyjmujący będzie występował w Halkbanku u boku dwóch Polaków, Marcina Możdżonka i Michała Kubiaka, a także Cwetana Sokołowa czy Kevina Le Roux. Zastąpić ma za to Osmany’ego Juantorenę, który po zakończeniu poprzedniego sezonu zdecydował się na przeprowadzkę do włoskiego Cucine Lube Marche Treia.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved