Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Stal Grudziądz po sezonie, Gabrych i spółka zagrają w II lidze?

Stal Grudziądz po sezonie, Gabrych i spółka zagrają w II lidze?

fot. archiwum

Siatkarze z Grudziądza poprawili wynik z zeszłego sezonu i nie dość, że wygrali ligę wojewódzką, to w turnieju finałowym o awans do II ligi uplasowali się na drugim miejscu. Teraz cierpliwie czekają, aż rozstrzygną się decyzje dotyczące obsady szczebla centralnego.

Stal bardzo intensywnie rozpoczęła sezon 2014/2015. Po wielu latach wzięła udział w Pucharze Polski oraz zebrała bardziej doświadczoną kadrę zawodniczą, w postaci m.in. Konrada Biernackiego oraz Bartosza Kawki, którzy reprezentowali wcześniej II-ligowe zespoły. Piotr Gabrych zamienił się miejscami na ławce trenerskiej z Jarosławem Radtke. Rządzona twardą ręką drużyna pomimo niedużych zawirowań kadrowych dotarła do turnieju finałowego o awans do II ligi. Mimo iż siatkarze z Grudziądza nie awansowali bezpośrednio na szczebel centralny, mają duże szanse zagrać w II lidze. Pierwszym aspektem, który potwierdza gotowość Stali na występy na wyższym poziomie, jest fakt, iż obiekty grudziądzkiego klubu są na najwyższym poziomie. Klub posiada dużą halę, własny hotel, a malownicza okolica sprawia, że do Grudziądza chętnie przyjeżdża wiele zespołów na obozy sportowe. Stal jest również klubem wypłacalnym i racjonalnie wykorzystującym swój budżet. Na chwilę obecną w kadrze klubu zostaną Piotr Gabrych, Bartosz Kawka, Konrad Biernacki, Fabian Mattik oraz Filip Ziółkowki i Paweł Makowski. Reszta decyzji personalnych podjęta będzie po decyzjach PZPS-u związanych z ewentualnym „wpuszczeniem” Stali na II-ligowe parkiety.

W Grudziądzu podjęto również decyzje dotyczące siatkówki żeńskiej. Ubiegłoroczny nabór, który przerósł oczekiwania organizatorów, sprawił, że zdecydowano o powstaniu sekcji seniorskiej kobiet. Sekcja będzie składać się z grudziądzkich zawodniczek, które dawniej reprezentowały Stal w rozgrywkach młodzieżowych, utalentowanych juniorek oraz czterech zawodniczek przyjezdnych. Będą to głównie wychowanki Pałacu Bydgoszcz, które skończyły wiek juniorki. To niewątpliwie kolejny milowy krok, na który zdecydował się prezes Zenon Różycki. Od dwóch lat o Grudziądzu mówi się coraz więcej. Klub ma ambitne plany kadrowe, ligowe oraz logistyczne.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved