Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy atakujący w Cerrad Czarnych Radom

Nowy atakujący w Cerrad Czarnych Radom

fot. ucirvinesports.com

Mikko Oivanen żegna się z radomskim zespołem. Fina zastąpi młody amerykański zawodnik, sprowadzony prosto z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Zack La Cavera o miejsce w wyjściowym składzie na pozycji atakującego rywalizować będzie z Bartłomiejem Bołądziem.

Nowy zawodnik w minionym sezonie okazał się prawdziwym liderem swojej drużyny w akademickich rozgrywkach Stanów Zjednoczonych. Dysponując mocną zagrywką, był autorem m.in. 44 asów. Reprezentując Uniwersytet Kalifornijski Irvine, wybrany został najlepszym graczem ligi. W swoim dorobku sportowym posiada również tytuł mistrza USA juniorów zdobyty w 2011 roku.

Zack La Cavera to bardzo ciekawy, dobrze wyszkolony, posiadający szereg atutów leworęczny atakujący. Jestem przekonany, że wniesie wiele dobrego do naszej drużyny – zapewnia Mariusz Szyszko. Prezes klubu podkreśla, że nowego siatkarza wskazał osobiście Raul Lozano.

Zack La Cavera w Kalifornii studiował nauki polityczne, że szczególnym uwzględnieniem stosunków międzynarodowych. Jak zdradza, podyplomowe doświadczenie zamierza zdobyć m.in. poprzez realizację kariery zawodowej w Europie.Amerykanin wychował się w Huntington Beach w Kalifornii i pochodzi z usportowionej rodziny. Siatkówką zaraził go Salvatore La Cavera. Starszy brat był zawodnikiem UC Santa Cruz All-American.

Zobacz również:
Karuzela transerowa PlusLigi

 

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved