Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nowe zawodniczki w bydgoskiej drużynie

Nowe zawodniczki w bydgoskiej drużynie

Ekipa znad Brdy - Pałac Bydgoszcz - powoli kompletuje skład na sezon 2015/2016. Do bydgoskiej drużyny dołączyła dobrze znana Joanna Kuligowska oraz Marta Ziółkowska, która poprzedni sezon grała w Jokerze Świecie.

Pałac Bydgoszcz w minionym sezonie zajął ostatnie miejsce w Orlen Lidze, bydgoszczanki rywalizację o 11. lokatę przegrały z Developresem Rzeszów. Zarząd klubu postanowił dokonać roszad w składzie. Pierwszą zawodniczką, która zasiliła szeregi Pałacu, została Marlena Pleśnierowicz, która przyszła z zespołu Budowlanych Toruń. Do ekipy Adama Grabowskiego dołączyła dobrze znana z występów w bydgoskiej ekipie Joanna Kuligowska. Przyjmująca święciła największe sukcesy z Pałacem, zdobyła z tą drużyną dwukrotnie wicemistrzostwo Polski, brązowy medal, Superpuchar Polski oraz dwa razy Puchar Polski. Popularna "Jadzia" w minionych sezonach grała w ekipie PTPS-u Piła, a ostatni spędziła w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Siatkarka ta będzie niewątpliwie wzmocnieniem Pałacu. Kolejną zawodniczką została Marta Ziółkowska, zdobywała ona medale w młodzieżowych kategoriach z Pałacem. Poprzedni sezon młoda zawodniczka grała w drużynie beniaminka Jokera Świecie.

Oprócz wspomnianych zawodniczek klub interesuje się Marzeną Wilczyńską, która grała w PTPS-ie Piła. Bydgoski klub opuściło dotychczas dziewięć siatkarek i działaczy Pałacu czeka jeszcze wytężona praca, aby uzupełnić ubytki w składzie.