Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Możdżonek: Rywalizacja zawsze wychodzi na dobre

Marcin Możdżonek: Rywalizacja zawsze wychodzi na dobre

fot. Joanna Skólimowska

- To jest reprezentacja, tu nie ma miejsca na dąsy i obrażanie się. I ja się nie obrażam, kolejny raz przyjeżdżam na zgrupowanie, żeby móc reprezentować nasz kraj, dopóki zdrowie pozwoli - powiedział środkowy polskiej drużyny, Marcin Możdżonek.

Reprezentacja Polski rozpoczęła sezon od dwóch wygranych w Lidze Światowej z Rosją. W obu spotkaniach mieli okazję zaprezentować się zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie w większości nie stanowili o sile biało-czerwonej ekipy. Jednym z mistrzów świata, który spędził w kwadracie dla rezerwowych więcej czasu niż na parkiecie, był Marcin Możdżonek, który zmaga się jeszcze z kontuzją palca. – Każdy wolałby grać i jeżeli ktoś mówi, że jest inaczej, opowiada bajki. Robię wszystko, co mogę, by znaleźć się w podstawowym składzie, ale pewnych rzeczy nie przeskoczę. To trener wybiera zawodników do szóstki. My możemy tylko ciężko pracować i próbować wygrać rywalizację – przyznał środkowy polskiego zespołu. Ostatnio jego rola sprowadza się jedynie do zmian zadaniowych, jak podwyższenie bloku czy zagrywka. – Dla drużyny to zysk i tej wersji zamierzam się trzymać. Chciałbym wrócić do szóstki, ale przyjmę każdą rolę i będę się z niej wywiązywał najlepiej, jak potrafię. To jest reprezentacja, tu nie ma miejsca na dąsy i obrażanie się. I ja się nie obrażam, kolejny raz przyjeżdżam na zgrupowanie, żeby móc reprezentować nasz kraj, dopóki zdrowie pozwoli – dodał.

Na środku siatki rywalizacja jest bardzo zacięta. Stephane Antiga powołał do kadry zawodników zarówno doświadczonych, jak i młodych, którzy chcą się pokazać z jak najlepszej strony. W pierwszych meczach Ligi Światowej szansę występu w wyjściowej szóstce dostali Mateusz Bieniek oraz Andrzej Wrona. Natomiast w obwodzie trener ma jeszcze Wojciecha Grzyba oraz leczącego kontuzję Karola Kłosa. – To, co powiem, jest może banalne, ale prawdziwe. Rywalizacja zawsze wychodzi na dobre zespołowi. Poziom drużyny jest wyższy, gdy na treningach rywalizuje kilku graczy na wysokim poziomie. Każdy trener na świecie chciałby mieć taki komfort ze środkowymi jak Stephane Antiga. A walka o miejsce w składzie? Taka jest kolej rzeczy, że do kadry przebijają się młodsi, silniejsi i szybsi zawodnicy. Starsi powoli odpadają, ale mam nadzieję, że ja jeszcze trochę się utrzymam – wyznał siatkarz.

Najważniejszą imprezą w tym sezonie reprezentacyjnym jest niewątpliwie Puchar Świata, na którym można wywalczyć przepustkę na igrzyska w Rio de Janeiro. Jeśli jednak Polacy nie zdołają awansować w tym turnieju, czekają ich jeszcze europejskie kwalifikacje. – Pytanie, czy potrzebne są drugie mistrzostwa Europy w odstępie kilku miesięcy? – zastanawiał się Możdżonek, bowiem dwa tygodnie po zakończeniu Pucharu Świata odbywać się będzie europejski czempionat we Włoszech i Bułgarii, a kwalifikacje Starego Kontynentu najprawdopodobniej w maju 2016 roku. – Tak sobie działacze wymyślili, a nam pozostaje tylko jedno – zaakceptować to, zacisnąć zęby i postarać się jak najszybciej wywalczyć olimpijskie przepustki. Bo im dalej w las, tym trudniej. Prawda jest taka, że trudniej jest dostać się na igrzyska niż awansować do olimpijskiego ćwierćfinału – tłumaczył środkowy. Czy z tego względu zwycięstwo w mistrzostwach świata powinno być premiowane również bezpośrednim awansem na turniej olimpijski? – Trudne pytanie, bo to my jesteśmy mistrzami świata i ktoś powie, że nie jestem w tej sprawie obiektywny. Uważam, że powinna się odbyć dyskusja o systemie kwalifikacji olimpijskich. Obecnemu dużo brakuje do doskonałości – zakończył Polak.Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved